XXII kaarten een tijd lang in het archief der genoemde gemeente gedepo neerd geweest. In October zijn een aantal afbeeldingen op ver zoek van de vereeniging Nehalennia alhier uitgestald geweest op eene tentoonstelling van voorbeelden van goede en slechte archi tectuur. „Enkele teekeningen zijn gereproduceerd ten behoeve van het werkje „Domburg in woord en beeld" door H. M. Kesteloo, andere ten behoeve van de bijdrage van Mr. W. Polman Kruseman in ,,'t Herstelde Nederland. Zijn opleven en bloei na 1913." Zooals uit dit verslag ter loops (bl. xvn i. f.) blijkt, is door het bestuur op 4 Eebruari jl. ten aanzien van de in de Zelandia Illustrata voorkomende stukken besloten lo. de aanteekeningen van Verlieije van Cittters te schenken aan het Rijksarchief in dit gewest; 2o. de archiefstukken te schenken aan de depots, waarin ze behooren, ter beoordeeling van den Rijksachivaris in Zeeland; 3o. de niet onder 2o. behoorende handschriften te plaatsen in de Handschriftenverzameling van het Zeeuwsel) Genootschap ter Provinciale Bibliotheek; 4o. de geteekende kaarten, plattegronden en situatieteekeningen aan het Rijksarchief in Zeeland in bruikleen af te staan, op voor waarde dat zij op dezelfde wijze worden behandeld als de andere kaarten in het depot van het Rijksarchief en dat zij te allen tijde door het Zeeuwsch genootschap kunnen worden teruggenomen; 5o. de gedrukte kaarten, plattegronden en situatieteekeningen over te brengen naar de Provinciale Bibliotheek. Het bestuur gaf de voorkeur aan plaatsing in de Provinciale Bibliotheek boven het Rijksarchief, omdat de oude gedrukte werken des Genootschaps reeds deel uitmaken van die Bibliotheek. De verzameling handschriften onderging geene ver andering. Door onze verdienstelijke Conservatrice van het munt- en penningkabinet, Mej. M. G. A. de Man, is het volgende verslag uitgebracht: „Over het munt- en penningkabinet valt dit jaar niet veel te

Archief | 1914 | | pagina 24