XXItl zeggen. Verschillende gedenkpenningen, tusschen 1795 en 1813 geslagen, zijn in den afgeloopen zomer door besturen van histo rische tentoonstellingen ter aanvulling hunner exposities aange vraagd. Alle bij die gelegenheid opgezonden stukken zijn in goede orde terug ontvangen. „Onder de aanwinsten wenschen wij de aandacht te vestigen op eene gift van 37 eereprijzen in verguld zilver, zilver en brons, door wijlen A. Blaas Ez., bloemist te Middelburg, verworven. Deze penningen hangen aan een metalen boompje, welks bladeren den vorm van een Dracajna hebben. Het aardige voorwerpje is in 1862 door den heer iNeugebauer alhier vervaardigd. Ook dient hier even te worden aangestipt, dat, door beschikking van thans wijlen den heer Aug. Sassen te 's-Gravenhagehet Zeeuwsch Genootschap uit diens numismatische nalatenschap alle aan onze verzameling ontbrekende Zeeuwsche duiten mocht aanwerven. De overige aanwinsten zijn als volgt „A. Munten. „Middenbrons van den romeinschen keizer Domitianus. Gevonden bij Domburg Geel koper. Geschenk van de firma J. M. van Kempen alhier. Angelsaksische seeatta's, eveneens afkomstig van het oude strand bij Domburg. a. Zoogenaamd Wolvin-standaardtype. 2 exemplaren. b. Barbaarsch geteekend hoofd; keerzijde kruis, waarin vier stippen. 4 exempl. c. Hoofd naar rechts gewend; keerzijde kruis, waarop een vogel is gezeten. Zilver. Aangekocht. Z. j. Minderjarigheid van Karei V. Philipsgul- den, geslagen te AntwerpenGoud. Gevonden te Westkajjelle. Aangekocht. 1701 1762. Pijlstuivers van Zeeland. 2 exempl. Zilver. 1781. Achtste rijksdaalder of pietje van Zeeland. Zilver.

Archief | 1914 | | pagina 25