XXVII is versierd met eenige horizontale ribben of groeven en heeft een sierlijken vorm. Wellicht had schipper Van der Endt voor de urn meer geld kunnen bedingen, maar in het belang van de wetenschap en van het land zijner inwoning gaf hij er de voor keur aan het voorwerp voor matigen prijs aan het Zeeuwsch Genootschap over te laten. Verder werden aan die verzameling door den heer David I. Bushnell te St. Louis (Missouri) ten geschenke gegeven een aantal in den staat Missouri opgegraven steenen voorwerpendoor hem omschreven als: 1 stone-ax, 11 arrow- points, 1 scraper. De heer Bushnell was zoo ingenomen met wat hij bij een toevallig bezoek in het Museum op het gebied der fossilia te zien kreeg, dat hij besloot de steenen kamer met de genoemde merkwaardig heden te verrijken. Mogen andere reizigers en bezoekers zich door zijn voorbeeld aangespoord gevoelen, om dit bewijs van mildheid en belangstelling na te volgen. De ouderwetse he kamer ontving behalve het boven (bl. x-xi) vermelde ouderwetsch Nieuwlandsch kostuum van de Dames de Man: lo. van wijlen mej. E. S. Fokker eene fraaie pijpenslee: 2o. van den heer N. J. Dormaar alhier een vers van Iler- manus Welink uit het jaar 1769, getiteld, „De tijd en de eeuwigheidachter glas geëncadreerd. 3o. van den heer J. A. Frederiks een jakje ten behoeve van de boerin in ouderwetsche kleeding op de ouderwetsehe kamer. De collectiën porselein en aardewerk en het kabinet van ethnographische vo or werpen ondergingen geene verandering. Bij de toezending van het verslag over de zoölogische af- deeling meldt de Conservator, dat er weinig is bijgekomen, onder bijvoeging van deze eenigszins ondeugende opmerking: „Wanneer ik bedenk, dat de Hoogere Burgerscholen, waarop de natuurlijke historie wordt onderwezen, reeds 50 jaren in onze Provincie bestaan, dan verwondert het ons, dat de belangstelling

Archief | 1914 | | pagina 29