XXIX beschrijving met photographische afbeeldingen zal door den Con servator later in het Archief worden geplaatst. In den loop van het jaar ontving de Conservator van schippers te Ierseke weder eenige zeedieren uit de Oosterscheldemaar bet waren er niet vele, zoodat het in het belang der af deeling wen- schelijk ware dat er wat meer werden aangebracht. De Oosterschelde bezit eene rijke Pauna, waarvan het grootste gedeelte op het Museum nog ontbreekt. In den loop van het jaar kwamen weder een tweetal exemplaren in van Crenilabrus melops Cuv., den zeldzamen Lipvisch, reeds in een der laatste verslagen ver meld uit de Oosterschelde. In Augustus en September ontving hij ook verscheidene exemplaren van Portunus puber (L.) eene fraaie Zwemkrabwelke exemplaren verzameld waren nabij het oostelijk uiteinde van Noord-Beveland. Ten slotte werd in September een mannetje aangebracht van de gewone strandkrabCareinus moenas (L.)waarvan de linker schaar monstrueus was ontwikkeld. Terwijl omtrent de verzameling opgezette vogels niets valt te vermeldenwerd de verzameling mineralia en voor werpen van geologise hen aard verrijkt met een kistje mineralen van wijlen Mej. E. S. Eokker. Voor de verzamelingen entomologie, conchyliën en botanica zijn geene aanwinsten te boeken. Het kabinet van schilder ij en, platen en portretten mocht van het lid, den heer P. de Bruijne ten geschenke ont vangen een portret van den Middelburgschen chirurgijn .1. II. Cornielje, steendruk door J. P. Berghaus. In de tijdschriften, welke op de leeskamer ter lezing liggen werd eenige wijziging gebracht, Afgeschaft werden Uilenspiegel de Nouvelle Revue, de Revue Suisse en Die Zukunft en in plaats daarvan aangeschaft: Mercure de Prance, Litterarisches Central - blatt, Groot Nederland en Stemmen des Tijds. Het bestuur vertrouwt door deze verwisseling aan de lezers geen ondienst bewezen te hebben.

Archief | 1914 | | pagina 31