XXX Het deel van het. Archief over het afgeloopen jaar bevat: Het jaarverslag over 1912/13; P. K. Dommisse, Eenige grafschriften uit de afgebrande St. Jacobskerk te Vlissingen; de Rijcke, De anti-togabeweging te Middelburg voor ruim een halve eeuw. „Een bladzijde uit Middelburgsch kerkelijk verleden." Varia I. De oorsprong der familie van Borsselen van der Hooghe. II. Een beschrijving van Zeeland uit de eerste helft van de 10e eeuw. III. De la Rue's Dierick Buyters, geen Middelburger. IV. Aanvulling, bladz. 117. Betrekking tot wederzijdsche ruiling van uitgaven werd aangeknoopt met het Koloniaal Instituut te Amsterdam. Bij besluit der Staten van Zeeland van 8 Juli 1913 werd aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen andermaal een subsidie uit de Provinciale fondsen toegekend van vier honderd gulden voor een tijdvak van tien jaren, ingaande met het jaar 1914. Met het oog op de steeds drukker wordende werkzaamheden werd de jaarwedde van den concierge N. Schoolmees ter met f 70 verhoogd en gebracht op f 550 met ingang van 1 Januari 1914. Ofschoon het Zeeuwsch Genootschap zich in den regel onthoudt van deelneming aan tentoonstellingen, meende het bestuur voor het jubeljaar van de herdenking onzer onafhankelijkheid eene uitzondering te mogen maken, zoodat voorwerpen zijn uitgeleend aan de scheepvaarttentoonstelling E. N. T. O. S. te Amsterdam, de Gentsche wereldtentoonstelling, de Historische tentoonstelling 17951813 te 's Gravenhage, de Tentoonstelling voor kerke lijke kunst te 's Hertogenbosch, „De Vrouw 18131913" te Amsterdamde Middelburgsche Tentoonstelling voor klee derdrachten eindelijk aan de vereeniging Nehalennia (zie hl. xxii).

Archief | 1914 | | pagina 32