xwiii „Dit buitengewoon welwillend en vleiend adres wordt door mij op zeer lioogen prijs gesteld en ik kan nauwelijks zeggen hoe gevoelig ik er aan ben dat het genootschap op de lieve gedachte gekomen is mij op zoo uitbundige wijze zijne sympathie te be tuigen. Ik breng daarvoor mijn besten dank. „Victor de Stuurs." Ofschoon het Zeeuwsch Genootschap niet rechtstreeks betrokken was in de plaatsing van eene gedenkplaat ter eere van Robert Browne en Thomas Cartwrigt, welke op 21 September 1913 door den heer William Elliot Griffis onder medewerking van den heer Dr. H. T. Oberman in de Engelsche kerk onthuld werdzoo deed het bestuur daarbij toch door zijne tegenwoordigheid van zijne be-- langstelling blijken. Alle aanwezigen waren onder den indruk van de treffende rede, welke de beer Elliot Griffis uitsprak naar aanlei ding van het woord van Petrus XX (2C zendbrief 1, 57): „En gij, tot hetzelve ook alle naarstigheid toebrengende, voegt bij uw geloof deugd, en bij de deugd kennis, en bij de kennis matig heid, en bij de matigheid lijdzaamheid, en bij de lijdzaamheid godzaligheid, en bij de godzaligheid broederlijke liefde, en bij de broederlijke liefde, liefde jegens allen." De spreker drukte tevens het verlangen uit, dat, als de Schotsche gemeente te Middelburg onver hoopt mocht worden opgehevende gedenkplaat dan het eigendom van liet Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen zou worden. Yoor honderd jaren besloot de President Mr. X. C. Lam- brechtsen zijne reeds in den aanvang aangehaalde rede met de volgende apostrophe aan de nieuwe directeuren, welke ik hier als een passend slot herhaal en waarvan de inhoud zoowel op de nieuwe heden avond gekozen leden als op de reeds zitting heb bende directeuren en leden toepasselijk moge zijn „Het getal van Directeuren zegt de heer Lambrechtsen met verscheidene waardige Mannen door uwe keus vermeerderd te zien, verheugd mij. „Zijt welkoom Mijne Heerenin dit heiligdom der Zanggo dinnen. Gij zijt Zeeuwenen wilt immersmet onsde eer van ons herrezen Zeeland handhaven. Archief 1914. C

Archief | 1914 | | pagina 35