IV gered, en, met ons geheele Vaderland vereenigd, aan de Heer schappij des Dwingelands onttogen „Zoo dikwijls ik met aandagt deze wonderbare gebeurtenis mij voor den geest stellevoele ik liet vrugtelooze mijner pogingen om het heerlijke en zonderlinge dezer onverwagte uitredding te teekenen, en ik vind mij genoodzaakt uit te roepen: Groote dingen heeft aan ons gedaan, Hij die magtig is. „De tijd laat niet toe heden hierin dieper te treden, ontfang veel liever M. H. nogmaals mijne hartelijke zegewenschen. „Mogt deze allergezegendste omwending onvergetelijk blijven bij dit en de volgende Geslachten, aller harten vervullen met de opregtste dankbaarheid aan het weldadig Opperwezenen een ieder alles toebrengent'geen kragten en vermogens toelatenom de ontfangen wonden te heelen en Volk en Vaderland heil aan te brengen „De zege des Vredes en der Wijsheid dale ook neder op deze MaatschappijDat zij meer en meer nuttig zij aan de verheven doeleinden harer Inrigting! Dat zij dienstbaar zij aan onderlinge Vriendschap en verbroedering, en onder de bescherming van den Vorst, die thans aan fhoofd der zaken is van ons Vaderland, en die niet geweigerd heeft naar het Voorbeeld van Zijnen Door- lugtigen Vader, zich den Beschermer der Zeeuwsclie Maatschappij van Wetenschappen te verklaren, bloeije als in vorige dagen, en in luisterroem en heilzame uitwerkselen toeneme Ik vertrouwdat Gij mij deze historische uitweiding ten goede zult houden, nu wij straks gereed staan, om het eeuwfeest van Middelburgs bevrijding van het Fransche juk op 5 Mei 1914 door eene feestviering te herdenken; thans kom ik tot het eigen lijke onderwerp van dezen avondd. i. het uitbrengen van een verslag van den toestand en de werkzaamheden van het genoot schap gedurende het afgeloopen jaar. Vermoedelijk vreezende, dat Uw geduld door een breedsprakig secretaris wel eens al te zeer op de proef zou kunnen gesteld worden, schrijft art. 60 der wet bedachtzaam voor, dat dit ver slag kort zal zijn, in tegenstelling met de eveneens in deze maand verschijnende gemeenteverslagen, welke volgens den uitdrukkelijken

Archief | 1914 | | pagina 6