V wil van den wetgever uitvoerig en beredeneerd moeten zijn. Mis schien hadden beide aanwijzingen veilig achterwege kunnen blijven; een verslag moet toch vóór alles zakelijk en volledig zijn en van de hoeveelheid en belangrijkheid der te verwerken stof, on afhankelijk van den wil van den schrijver, hangt de meerdere of mindere omvang af. Ook dit jaar hebben wij wêer het overlijden van een aantal directeuren en leden te betreuren, te weten van de directeuren V A. graaf van Lynden en Mr. A. P. Snouck Hurgronje en van de leden Prof. Mr. T. M. C. Asser, Mr. P. 15. Coninck Liefsting, J. M. Goester, J. II. C. Heijse, Dr. P. P. C. Hoek, Dr. P. A. Jentink, Dr. A. van der Loeff, A. Sassen, H. C. Sauer, W. P. Versteeg en J. P. A. M. van Waesberghe. Het zij mij vergund op de gebruikelijke wijze, buiten het ver slag om, aan elk hunner een woord van nagedachtenis te wijden. Op één na namen alle (23) in de vorige Algemeene Vergadering benoemde leden hunne benoeming aan. Een reeds vroeger be noemd lid bedankte voor het lidmaatschap, terwijl de heer Mr. G. P. Baron thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg verzocht tot directeur overgeschreven te worden. Als directeuren traden verder toe de HH. Jhr. H. J. van Adrichem Boogaert, Mr. W. Paar- dekooper Overman en Mr. M. van Toulon van der Koog. Het aantal directrices en directeuren bedraagt thans 35het aantal leden 406, waarvan 91 te Middelburg gevestigd zijn; volgens het vorige jaarverslag waren die cijfers onderscheidenlijk 33, 457 en 88. In de op 2 April 1913 gehouden Algemeene Vergade ring werd ter vervulling van de vacature van thesaurier, ten gevolge van het overlijden van den heer M. Pokker, benoemd de heer Mr. G. J. Sprenger, die reeds vroeger voor de tijdelijke waarneming was aangewezen. In de vacature van den heer Dr. A. H. Kandie uit Middelburg vertrokken en tevens aan de beurt van periodieke aftreding was, werd gekozen de heer Jhr. Mr. W. 11. Hoeufft, die eveneens krachtens art. 46 der wet reeds tijdelijk zitting had in het bestuur. Met de benoemde heeren waren onder-

Archief | 1914 | | pagina 7