23 Staten van Zeelant niet één voet aerde hadden verloren, daervan Haer Ed.Mog. gewoon waeren haere schattinge te heffen." Maar de vrij machtige potentaten van Walcheren moesten het afleggen tegen de machtigere van Zeeland, en de inlaag moest worden gelegdzij het dan ook dat Walcheren vrij gelaten werd, waar en op welke wijze. Terwijl hard aan de buitenwerken gewerkt werd, zoowel aan den dijk als aan de hoofden en stakettenen het groote gat werd gevuld en met beslag en staketwerk voorzienwerd met Bra- bantsche aannemers een overeenkomst getroffen over de inlaag. Op de kaart van Massol, Bijlage I, is aangegeven, waar de in laag is gelegd, d. w. z. gedeeltelijk gelegd, want zij is nooit vol tooid. Toen daaraan 17500 gulden was verwerkt werd door de Staten van Walcheren aan die van Zeeland voorgesteld het er maar bij te laten. Deze laatsten schijnen toen ook tot andere gedachten gekomen te zijn; het werk werd gestaakt en de inlaag is na 1760 weer vergraven, zoodat er tegenwoordig niets incer van te zien is. De regeling der financiën kostte veel hoofdbrekens. Het moet dan ook wel een heel werk geweest zijn een kostenraming te maken, niet alleen van .de werken aan den dijk, maar ook van die aan de andere wateringenen de Staten van Walcheren zullen vrij huiverig geweest zijn iets „finaals en salutairs" te besluiten, zooals de Staten van Zeeland hen hadden opgedragen. Ten slotte moest toch de knoop worden doorgehakt en werd bepaalddat behalve de f 2 extra, die bij voorbaat was geschoten, nog ge heven zou worden van de eigenaars 15 schellingen en van de baanders of pachters 5 schellingen van elk gemet. In totaal be liep dus het dijkgeschot 8 gulden per gemet of nagenoeg f 20 per Id. A. Daarenboven werd op het kapitaal, ill. obligation, renten en lijfrenten ten laste van den Polder, een korting gelegd van 2 °/0 ten behoeve van den inlaagdijk. Deze korting bracht op 2232 pond 7 schellingen en 2 grooten Vlaamsch. Toch konden uit het totaal der inkomsten van den Polder in 1682 ad 72188 of f 434928 niet alle uitgaven bestreden worden, moesten ook in de jaren 1683, '84 en '85 achtereen-

Archief | 1914 | | pagina 85