92 dacli der maendt Martii naestcommendeoft mogelijck Uw M. E. geliefi'de tot de voorscreven ende andere menichfuldige beneficiën nocb die faveur te vougen van yemanden van haerentwegen ter voorscreven bruyloft te committeren, daerom ick Uw M. E. met reverentie ende behoudens derselver goede gracie wilde gebeden hebben. Ende hiermede my gedienstelijck tuwer M. E. gebiedende bidde ick den Almogendenmijn heeren, Uw M. E. te behouden in gelucksalige ende voorspoedige regieringe. Uuyt Middelburch den XVI'" Eebruarii 1598. Uwer M. E. gehoorsamen ende willigen dyenaer (get.) Jacob Valcke. II. RESOLUTIE VAN DE STATEN-GENERAAL VAN 23 EEBRUARI 1598. Lunae XXIIIe Eebruary 1598 post prandium. Ontfangen eenen brieff van den heer Valcke, tresorier van de heeren Staten van Zeelandt, gedateert den XVIen Eebruarii, daerby hy dheeren Staten adverteert van zijn vorgenomen liouwelijek, ende haer versouct, yemanden uuyten haren te committeren om de voorscreven bruyloft (die wesen soude den ersten Martii naest commende) te cohonesterenWaerop gedelibereert wesendeis daer- inne ten aensien van des voorscreven heer en bruydegoms lang- duerige trouwe diensten, der Generaliteyt gedaen (naerder mette waerheyt in de voorscreven brieff verhaelt) geaccordeert ende dat men denselven opte voorscreven feest van wegen dheeren Staten sal vereeren met eenen vergulden cop off ander silverwerck ter weer[de] van dryehondert daelders, dies dat tselve sal voeren off verciert werden mette wapenen van de Generaliteyt; ende sijn gecommitteert om totte voorscreven bruyloft te compareeren ende de vereeringe van wegen dheeren Staten te doen die heeren van Ckueningen, Alleman en Junius, die men tselve naerder sal aenscryven.

Archief | 1915 | | pagina 140