VI Genootschap werd vermaakt, nl. eene zeer rijke verzameling In dische voorwerpen, door haar indertijd op eene reis in Ned. O.-Indië bijeengebracht. Deze kostbare collectie werd in de daarbij behoorende kast geplaatst in eene der kamers op de tweede verdieping nabij de andere exotische voorwerpenniet alleen voor de wetenschapmaar ook voor het oog der bezoekers vormt het legaat eene welkome aanwinst. Verder ontving het Genootschap van de erven van wijlen Mr. A. P. Snouck Hurgronje een doos en een trommel met bescheiden betreffende verschillende families, alsmede eene minia tuur-statiekoets en -cliais uit het begin der vorige eeuw. In het verslag van het vorige jaar is vermeld, dat het voor nemen bestondom de belangrijke groep poppenin hedendaagsche kleederdracht, afkomstig van de Tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdraclitenin 1913 alhier gehoudenop te stellen in de bovenachterkamer, grenzende aan de ouderwetsche kamer, en wel gerangschikt op dezelfde wijze als op de Tentoonstelling het geval was. In het vorige voorjaar is daaraan gevolg gegeven door de dames Mej. van Dijke op 't Zand te Middelburg en Mej. A. S. van HoevePlaat te Axel, alsmede de IIH. J. A. Frank, ondervoorzitter der Afdeeling Middelburg van „Vreemde lingenverkeer," ons medelid F. P. Polderdijk te Nieuw- en St. Joosland, F. Wabeke, llurgemeester van Wemeldinge en J. G. P. Timans, burgemeester van 's Heerenhoek. Toen het werk met schitterenden uitslag volbracht was, richtte ons bestuur aan hen het volgende schrijven „Middelburg, 7 Mei 1914. „M! „Het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen mocht van het bestuur der Tentoonstelling van kleederdrachten, welke in het vorige jaar alhier gehouden werd, eene uitgezochte verzameling van dertien poppen in hedendaagsche Zeeuwsche kleederdracht ten geschenke ontvangen, welke thans een sieraad uitmaken van 's Genootschaps Museum, evenals zij vóórdien het aantrekkings- punt waren der Tentoonstelling.

Archief | 1915 | | pagina 14