XV gelegenheid van de opening der tijdelijke Munt te Castelsarrasingelegen aan de spoorweglijn Bordeaux-Marseille, alwaar het materiaal van het Parijsche munthuis gedeeltelijk was overgebracht. De tijdelijke munt te Castelsarrasin is den 24 November 1914 weer gesloten. De in dit Munt huis geslagen exemplaren zijn kenbaar door de letter C, die op de keerzijde boven het jaartal 1914 is aangebracht. Gepatineerde exemplaren. Zie: Revue Numismatique, 1914, blz. CIV Zilver. Geschenk alsvoor. Plet Kabinet van geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden ontving, behalve de miniatuur-statiekoets en -chais van de erven van Mr. A. P. Snouek Hurgronje (vermeld op blz. VI) de volgende geschenken lo. van den heer Anth. de Hulster, landbouwer te Schoon- dijke, den Cadzandsclien speelwagen uit het jaar 1846, welke in 1913 op de Kleederdrachten-tentoonstelling te bezichtigen is ge weest; aan deze gift werd de voorwaarde verbonden, dat de wagen nooit mag verkocht worden zonder toestemming van den schenker of zijne erfgenamen; het voertuig is voorloopig ondergebracht in de kloostergang in de Abdij 2o. van den heer A. T. C. Swenne, hoofd der openbare school te Wissenkerke, eene boerenarreslee met besneden paneelen en versierend smeewerk; 3o. van Mevr. de wed. Serdobbelgeb. Janssente 's-Graven- liage een portefeuille van maroquin, bewerkt met gouddraad. De portefeuille draagt het jaartal 1739. Inliggend bevindt zich de hieronder volgende omschrijving: „Au Maroc non loin du détroit de Gibraltar entre Penon de Velez et Ceuta se trouve un port célèbre situé a 16 kilom.de la mer et qui est appelé Tetuan (prononcez Tetouan). „Les cuirs du Maroc ont été de tout temps fort reputes pour leur qualité et l'élégance de leur aspect. On les designe sous le nom de maroquinerie. „Aucun doute que le portefeuille en maroquin, brode de Ills

Archief | 1915 | | pagina 23