VI 2°. een Statenbijbel van 1654 en het bovenstuk eener piek, dat in dien bijbel gestoken is geweest. Volgens de overlevering werd die Bijbel gebruikt door Johan Steurbout, predikant te Oudeman onder Waterland den 25 November 1668, toen de gemeente overvallen en de predikant mishandeld werd (Zie over het geval Tegenwoordigen Staat van de Vereenigde Nederlanden dl. II, bl. 468). De bibliotheek (met de Provinciale Bibliotheek vereenigd) ontving behalve de gewone periodieken en werken in ruil met andere Genootschappen de volgende boeken: een vervolgdeel van de briefwisseling van Constantijn Iluygens, het jaarverslag van de Koninklijke Academie van Wetenschappen (waarin de levens berichten van Prof. mr. T. M. 0. Asser en Prof. dr. Speyer), Acta Synodalia van Zuid-Holland, een Album van de Abdij gebouwen, aangeboden door de Zeeuwsche Hypotheekbank ter ge legenheid van de op 25 September 1915 gehouden vergadering van de Yereeniging van Directeuren van hypotheekbankenDr. J. G. de Man, On some European species of the genus Leander Desm., also a contribution to the Pauna of Dutch waters; de zelfde, Zur Fauna von Nord-Neuguinea; J. C. Ramaer, Levens beschrijving van H. E. de Bruijn; G. J. van den Broek, Verslag van eene reis tot bezichtiging van eenige aan de kust gelegen havens in FrankrijkEngeland en Belgiëgedaan in September 1910; Inventaris der archieven der besturen van het eiland Walcheren door C. de Waard; Dr. G. F. Gezelle Meerburg, De stichting Vrederust; het Gemeenteverslag van Middelburg; het Leeszaaljaarboekje voor 1914, waarin ook de Middelburgsche leeszaal voorkomt en Mr. A. de Graaf de opleiding van het personeel voor de leeszalen behandelt; Bijdragen en mededeelingen van het Historisch Genootschaphet XXXVI"e deelwaarin G. W. Kernkamp, Rekeningen van Pompejus Oceo aan Koning Chris- tiaan II van Denemarken, alsmede eene oude Italiaansche reisbe schrijving van de Nederlanden: J. Sirks, Indisch natuuronderzoek; Verslag van den Nobelprijs over 1913, waarin o. a. Prof. H. Kamerlingh Onnes, Alfred Wener en Charles Richet voorkomen een bundel Rijksarchiefverslagen, waarin, naast een algemeen

Archief | 1916 | | pagina 10