VII Verslag van liet Rijksarchiefwezen van de hand van Prof. mr. R. Pruin, afzonderlijke opstellen voorkomen van de HH. Lasonder, de Hullu e. a.Dr. K. HeeringaDe ordening der losse stukken in het archief van de Staten van Zeeland en hunne Gecommit teerde Raden; dezelfde, Diplomatieke bescheiden in het archief der Staten van Zeeland; G. J. W. Koolemans Beynen, Bescheiden uit de archieven der Marine, betrekking hebbende op de om wenteling in 1813/14; verder verschillende proefschriften, als: Sophie Wilhelmina A. Drossaers, Diplomatische betrekkingen tusschen Spanje en de Republiek der Vereenigde Nederlanden 16781684, Adr. Goslinga, Slingelandt's Efforts toward Euro pean peace, A. Kalshoven, De diplomatische verhouding tus schen Engeland en de Republiek der Vereenigde Nederlanden (1747-1756), Mr. A. Borret, Over het zesde Hoofdstuk onzer Grondwet, A. H. Kamerlingh Onnes, Openbare wegen over par ticulieren grond, Jan de Neef, De regelingsbevoegdheid van de Kroon over de Koloniën, A. de Vletter, Over de opvoedkundige denkbeelden van Betje Wolft' en Aagje Deken, J. C. Ramaer, Openbare wegen voor gewoon verkeer; Beschrijving van eene verzameling stukken, afkomstig van de familie De Jonge van Ellemeet (bijlage bij het Rijksarchief in Zeeland); J. H. Deibei, Zeeuwsch-Vlaanderende Wester-Schelde en Nederland; Geschie denis van de Vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels18151915; Dr. J. H. Holwerda, Die Nieder- lande in der Vorgescliichte Europa's; Marie G. A. de Man, Het Neuzengilde of dat van Nazarius of Nazareth; Aanteekeningen en verbeteringen op het in 1906 door het Historisch Genootschap uitgegeven Register op de journalen van Constantyn tluygens den zoon; Regels voor het uitgeven van Historische bescheiden, eveneens door het Historisch Genootschap uitgegeven; Yearbook of the Holland Society of New-York 1915; Annual Report of the board of Regents of the Smithsonian Institution; Mej. Mr. A. Bolle, WestenschouwenDr. G. E. Gezelle Meerburg, Lichaam en ziel; W. F. Emck Wz., Oude namen van huizen en straten in Gorinchem; Prof. dr. G. van Rijnberk, Toespraak gehouden bij de opening van de 25e Algemeene Vergadering van het Ge nootschap ter bevordering van Natuur-, Genees- en Heelkunde;

Archief | 1916 | | pagina 11