VIII Verslag der Gezondheidscommissie te Middelburg; Resolutiën der Staten-Generaal 15761609, le deed 1576-1577; Verslag van de viering van den lOOsten dies van het Leidsche Studenten dispuut „Non Sordent in Undis," benevens het menu van het toen gehouden feestmaal; een exemplaar van de Middelburgsche Courant, waarin van de hand van den heer C. A. H. Billerbeck eene beschrijving voorkomt van de oprichting van den Christe- lijken Volksbond met daaraan verbonden werkverschaffing en Kamer van Navraag. Het verslag van den Conservator der Zeiand ia Illustrata luidt als volgt: „In het afgeloopen jaar zijn de naar het Rijksarchief overge brachte geteekende kaarten beschreven en opgenomen in den inventaris, welke in het laatst van December aan den Minister van Binnenlandsche Zaken is toegezonden met het voorstel om het werk te laten drukken. Sedert is bericht ontvangen, dat het voorstel is aangenomen, en op het oogenblik, waarop dit verslag wordt uitgebracht, zijn reeds enkele vellen van den in ventaris gedrukt. Bij elk nummer van den inventaris is de herkomst aangegeven, zoodat het voor het Genootschap gemak kelijk zal zijn, de in bruikleen afgestane kaarten terug te vor deren, wanneer het daartoe mocht willen overgaan wat niet verstandig zou zijn, omdat de kaarten nu beter bewaard zijn en dagelijks toegankelijk. „Met de bewerking van het overblijvende gedeelte der Zelandia Illustrata is nog geen begin gemaakt. „Als aanwinst is te vermelden een door aankoop verworven aquarel van onbekende hand uit de 18de eeuw, voorstellende het stadhuis van Tholen met omgeving. Buitendien werden ontvangen „lo. van den heer P. de Bruijne eene indertijd door hem ge maakte teekening van een drietal oude gevels op den Kinderdijk te Middelburg, welke thans deels afgebroken, deels verbouwd zijn; „SJo. van de HII. Hoogenboom en Heule te Renesse eene korte beschrijving met blauwdruk van een 17e-eeuwsch geveltje te Noordwelle;

Archief | 1916 | | pagina 12