IX „3o. van den heer J. K. van Heuven eene oproeping van A. W. van Heuven voor de grondvergadering op 1 Augustus 1797 ter benoeming van een kiezer en een plaatsvervanger voor de verkiezing van een Representant ter Tweede Algemeene Nationale Vergadering en twee plaatsvervangers; „4o. van den heer J. A. Frederiks eene kaart van het aan grenzende deel van Vlaanderen uit het jaar 1708. „Van de verzameling is in het bijzonder gebruik gemaakt door mej. Dr. A. Nijland ten behoeve van de illustratie van een werk over Bellamy." De verzameling handschriften onderging geene verandering. De Conservatrice van het munt- en penningkabinet, brengt het volgende verslag uit: „De verzameling munten en penningen werd in het afgeloopen jaar weinig uitgebreid, ook de aangeboden geschenken waren ge ring in aantal. Ofschoon niet rechtstreeks op Zeeland betrekking hebbendemeende ik toch eenige belangrijke oorlogspenningen te moeten aankoopen, zooals de penningen op de overgave van Antwerpen, de plaquette op den slag bij de Marne en enkele andere. Ook is aan de verzameling toegevoegd het zinken en ijzeren noodgeld, door de Duitschers respectievelijk in België en in Duitschland ingevoerd, alsmede het eigenaardige aluminium- geld der stad Gent. „In de zoogenaamde Steenenkamer zijn de kleine voorwerpjes, als fibula's, ringen, sleutels, enz., die in vorige jaren tegelijker tijd met Frankische en Angelsaksische munten op het strand bij Domburg zijn gevonden en die gedeeltelijk aan het Zeeuwsch Genootschap en aan mij persoonlijk behooren, in een expresselijk daarvoor vervaardigde zeer ruime vitrine aangebracht. Met be hulp van den concierge zijn de kartons, waarop ze bewaard worden, gedeeltelijk vernieuwd. De vrij gekomen kleine vitrines zijn nu de bewaarplaats geworden van mede op genoemd strand gevon den fragmenten van Ilomeinsch, Priesch-Bataafsch en Frankisch vaatwerk. Daar er nog eenige ruimte beschikbaar is gebleven, is het mijn voornemen die te gebruiken om aan eenige kleine

Archief | 1916 | | pagina 13