XIV soorten die door den conservator waren bijeengebracht en door hem beschreven zijn geworden in 'eene verhandeling, getiteld: „On some European species of the genus Lean der Desm., also a contribution to the Pauna of Dutch waters," welke verhande ling in Juni 1915 is verschenen in het Tijdschrift der Neder- landsche Dierkundige Vereeniging, (2) Deel XIV, All. 2,bladz. 115—179, Plaat X—XII. Het zijn de volgende soorten Leander Squilla (Linné). Porma typica. 2 exemplarenuit de Svendborg SundDenemarkengevangen Juni 1914 op 1 meter diepte. Leander Squilla (Linné), var. intermedia de Man. 3 exemplaren opgevischt Juni 1914 in het Goesche Sas; 1 exem plaar uit de Tor Baai bij Brixham, Zuidkust van Engeland. Leander Squilla (Linné), var. elegans Rathke. 2 jonge exemplaren uit de baai van Sebastopol. Leander adspersus (Rathke). 1 exemplaar, gevangen April 1914 in de baai van Sebastopol. Leander adspersus (Rathke), var. Pabricii (Rathke). 2 exemplaren verzameld Juni 1914 in de Isefjord, Denemarken. Leander longirostris (II. M. Edw.). 3 wijfjes met eieren, gevischt Mei 1914 in het Hollandsch Diep bij Numansdorp. 3 mannetjes en 3 wijfjes zonder eierengevangen Januari 1915 in het Hollandsch Diep bij Willemstad. Leander serratus (Penn.). 1 volwassen exemplaar, Buitegat bij de Banjaard. 1 volwassen exemplaar, gevangen te Le Portel, bij Boulogne. 1 jong exemplaar uit het Nauw van Galais. Leander xiphias (Risso). 1 exemplaar uit de Golf van Napels. „In September 1915 werd voor de afdeeling aangekocht een dijbeen van den mammouth, dat door schipper K. Meerman te Vlissingen was opgevischt op 6 vadem diepte in het Oostgat, tegenover Zoutelande. „Ten slotte ontving het museum in dezelfde maand September van den heer P. de Bruyne een interessant exemplaar van de

Archief | 1916 | | pagina 18