XVI Nieuwe betrekkingen tot wederzijdsche ruiling van boek werken werden er niet aangeknoopt. Daarentegen beloofde liet bestuur van liet Zeeuwsch Genootschap zijne medewerking te zullen verleenen aan bet tijdschrift De Nederlandsche Musea dat ten doel heeft aan de verzamelingen van de Nederlandsche Musea meer bekendheid te geven. Met het Leidsche collegium illustre cui symbolum „Non sordent in Undis" wisselde het bestuur ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan dier vereeniging op 3 December 1915 telegrammen van gelukwensch en dankbetuiging. Zooals U bekend is, voert het Zeeuwsch Genootschap onder zijn embleende zeven vrije kunsten op eene rots in zee, dezelfde kernspreuk. Er rest mij nog te spreken over de wetsverandering, welke op 30 Augustus 1915 haar beslag gekregen heeft. Art. 38 der wet luidde tot dusver: „Het bestuur bestaat uit een voorzitter, drie leden, een secre taris en een thesaurier. „Zij worden door de algemeene vergadering benoemd, waartoe een dubbeltal door het uitvoerend bestuur wordt aanbevolen. „De voorzitter wordt voor den tijd van vijf jaren gekozen en is na zijne aftreding niet dadelijk herkiesbaar. „De secretaris en de thesaurier treden af om de vijf jaren, doch zijn weder herkiesbaar. „Van de drie andere leden van het bestuur treedt er jaarlijks één af, die niet dadelijk herkiesbaar is." Nu wij het voorrecht hebben, dat de lieer Dijckmeester, Com missaris der Koningin in de provincie Zeeland, het voorzitter schap .bekleedt, werkte de bestaande regeling, welke aftreding van den voorzitter voorschrijft, is tweeërlei opzicht verkeerd. Niet alleen is het minder gepast, dat de hoogste magistraat in dit gewest zich aan eene aftreding en herkiezing zou moeten onderwerpen, maar bovendien werd door het stellige voorschrift der wet eene herkiezing onmogelijk gemaakt. Vandaar dat tijdens een ambtsverlof van onzen voorzitter in de buitengewone vergadering van 30 Augustus besloten werd na de derde alinea van art. 38 eene nieuwe vierde alinea in te voe-

Archief | 1916 | | pagina 20