2-36 ORDONNANTIE VOOR DEN CLERQ. Ben eersten bouck. In den eersten salinen houden eenen algemeynen registerbouck daer men alle de siecken ende gequeste persoonen hare namen, van waer dat sij geboren synwaer sij lest gewoont hebben, oif se ongetrout oft getrout synwadt hantwerck ofte styll sy gedaen hebben ende haeren ineomvuytganckofte sterlfdachmitsgaders haere qualiteyt in schriven en stellen sail. Eerst de soldaten onder wat Gapiteyn dat se dienen wat ge weer dat se voerenden dach van haer incomstevuytganck ende sterffdach. Wat sy vuytgaende tot reysgelt, cleederen als anders nootsaeekelyck hebben gehadt ende genoten schrivende t'selve op haere Attestatie ende Capiteynenrekening om alsoo be- hoorlyck alle twee ofte drye inaenden aende Rekeneamer de reke ning overgelevert te worden. Item van de passanten daeronder syn begrepen de vrouwen ende kinderen van de soldatensoetelaersende ander nagevolch van t'leger, salinen een lyste apart houden ende desgelyox schriven den dach van haere incomste vuytganck ende sterffdach opdat men hier naermaels mach sien ende mercken wat groote lasten t'Gast- huys heeft gehadt ende gesustineertende waerdeur het soo mercke- lycken sommen is ten achteren gegaenende noch dagelycx gaet. Item van de inwoonders deser stadt salmen de register oock apart houden op schrivende hare namenende de namen van haer ouders oft sy getrout oft ongetrout syn, wat hantwerck styll ofte neeringhe sy doen, in wat strate en huys sy woonen, den dach van hare incomst, vuytganck of sterffdach, alles soo bescheidelyck dat men weten mach haer geslachte en qualiteyt. Ben tweeden bouck. Daer inne sal hy schriven all hetgene dat het Gasthuys jaer- licx heeft innecommende, de naem van de pachters ende baenders

Archief | 1916 | | pagina 282