237 wat lant sy gehuyrt en gepacht hebben, de verschyndachs en wat sy betaelen moetenende de naemen van huyrders van huyssen ende oock mede de verschyndachen ende betalinghe als oock mede de betalinghe van renteneheynsen en testamentenende ander incomen mitsgaders alle t'ghene by de Gasthuysmeesters ofte deur haere orden tot behouve van den Gasthuysse wort vuytgegeven en betaelt. Ben derden bouch. Daer inne sullen geschreven worden alle voorvallende contracten en huyrcedullen van landen huyssen kelders, opneminghe van penningen aenveerden van de Doctoren, chyrurghynnensiecken - troster, schriver, dienstknechten en marten inne te schriven. Ben vierden bouck. Sal dienen tot een memoriael ofte journaell daer men alle voor vallende ongedecideerde saecken tot memorie sal inschriven, soo van goederen die de Gasthuysse verstorven syn, als oock t'gene de siecken in de Gasthuysse brenghenende selve bekennen buytten de Gasthuysse hun toe te behooren, soo wel van onroerende als roerende goederen om ter gelegender tyt in de margine tot be houve van dengenen die daertoe gerecht is affgeschreven te worden. Item als eenighe goederen buytten de Gasthuysse syn die de siecken toecommen, soo sal de schriver met de outste dienaer gaen, ende inventariseeren deselve, en bringen se in de Gast huysse en tot behouve van degene dier toe gereght is, by de Gasthuysmeesters bewaert te worden. ORDONNANTIE YOOR DE APOTEQUERIS. Den Apotequaris sal alle morghen tyts eenen knecht senden ten seven uren om met den docttooren by den siecken te gaen ende sien wien sy eenighe medicinnen ordonneeren in den Gast-

Archief | 1916 | | pagina 283