238 huysse te brenghen, ende aen elcken siecken volgende de re cepten synnen geordonneerden dranck te behandigen ende wel nauwe toesicht te nemen dat yegelyck t'ghene hem geordonneert is gebruycke en inneme opdat t'selve niet vuytgegoten ende t'Gast- huys in onnoodichghe coste gebracht wordt. ORDONNANTIE VOOR DE DOCTOREN IN DE MECEDINE. De doctooren sullen alle daghe in de morgenstont ten seven oft acht uren in den Gasthuysse commen ende alle de siecken partieulierlijck visiteeren ende ordonneeren tgene noodich is, op- schriven by de receptendie sy de siecken ordonneerenden naem van deghene, diet moet gebruyeken, in wat camer ende op wat coetskendaer de siecken opliggenopdat een yder sijnne geor donneerde medecinen gebruycke, ende geen ander, diet selve niet geordonneert en is gegeven te worde. Op den kant is later het volgende bijgeschreven Op heden desen 30 October 1630 soo sijn gecompareert in den Gasthuysse de ordinnare doctoren, dagende over den grooten aenval ende laste van veele siecke ende gequetste soldaten, soo van die in slants dienst sijn als Oost- ende West-Indische Com- pangyen, boven de ordinnare sieckenin den Gasthuysse comende als dat haer ordinnare tractement van hondert gulden jaerlijckx voor ider doctor seer elevne ende te weynnich was, overmydts sy vóór desen eenich exterordinaris by die van tlant van Zeelant voor des slants soldaten in den Gasthuysse comende werdt ge geven maer alsoo hetselve altijt causerde despuiten, soo sijn ver dragen de jegenwordighe regierende gasthuysmeesters met de doc toren als dat sy sullen genieten ende ontfangen elck voor haer jaerlijckx tractement in plaetse van hondert gulden voor desen ontfangen, van nu voortaen sullen ontfangen elck vyerentwin- tich ponden Vis. jaerlijckx, onder expresse conditje als dat sy van nu voortaen niet meer en sullen prettenderen noch van tlant van Zeelant ofte Oost- ofte West-Indische Compangien over het cureeren van haere soldaten, in den Gasthuysse ge west.

Archief | 1916 | | pagina 284