242 alle andere meubelen volgens de innelioude van de Inventaris. Alle welcke overgeleverde perseelen sy gehouden sal syn alle drye maenden aen de Buttemoeders de huysvrouwen van de gast huys"™ over te leveren en tellen om te sien watter verandert moet werden deur veranderinghe van geseheurt ofte geborsten ofte ge- built is om andere inde plaetse te hebben. Item is sy oock gehouden alle de bedden vande mans en vrouwen die int Gasthuis wesen sullen te helpen maeken, bene vens de knechts en meiskens die in het Gasthuys dienen. Van oudentide is oock gebruyckelyeken geweest dat de sieeke- moeder boven haer jaerlyckse huyre en nieusjaergelt oock haer gedeelte heeft van de hoetmutsen en haer snoeren diese op haer hooft hebben. Als oock rnessecapke en keursse ofte harteken dat se aen hebben alsser eenighe vrouwen ofte dochters int Gasthuys comen en daer sterven. Sonder dat se eenigh ghelt ofte sulver ofte gout dat se over iemant vinden moegen aen haer nemen ofte behouden, maer moeten alle t'selffde getrouwelyck aen de gasthuys"" overleveren metten naem van de persoon daer se onder bevonden hebben. ORDONNANTIE VOOR DE KEUCKENMOEDER. De keuckemoeder sal gehouden wesen goede achtinge te nemen op alle spysse ende drancen ende voornemelijck op wynsterck bier, suvcker ende specerie, t'welck de moeder alleen sail in be- waringhe hebben ende daervan ordonneeren ende disponeeren na gelegentheyt ende nootlyckheyt der siecken, ende sal goede toe- sicht nemen dat de spysse wel gecockt sij na behooren. Item sal gehouden wesen alle middach ten elfF uren en t'savonts ten ses uren de siecken hare portien vuyt te rycken ende te devllen gevende yegelyck spysse na gelegentheyt van synne noot. Ttem sal eenen persoon denomineeren ende gebieden wyn ende

Archief | 1916 | | pagina 288