246 persoonen die hy van wegen t'Gasthuys gecuiereert en genesen heeft de some van vyff caroelis guldens ende van elcke persoon die hy boven de verseyden nomber van 30 onder handen beeft ende te sterven caeme eer hy cuyere aen haer heeft connen ge- daen de some van twee caroelis guldens waer vooren hy gehouden sal wesen tot synnen coste en laste te doen en leveren alle en hoedaenighe uit en inwendige medecaementen als hy sal noodich van doene hebben tot conservaetie vande siecke persoonen dien hy onder handen sal hebben. Item de Schurgin sal oock gehouden syn ter beveele en geleyven van de Gasthuys™" die nu sin ofte naermaels werden sullen te gaen en comen om te vyssenteeren alle de siecken die binnen de gast- ofte pesthuysse ingenoeme sullen werden om te wetten off de selve besmedt zyn van de contageusse sieckte ofte peste ofte van eenighe pocken ofte andersins. Midts dat hy oock niet anders daer vooren sal genietten als syn ordonaeris jaerelyckx tracktement. Item offter gebeurde dat de schurgin en pest™' van Godt Almaclitich besocht werde met sieckte ofte eenighe ander axce- dent soo dat hy synne ordonaerisse dienst int pesthuys ofte daer- buitten niet behoorlycke en conde gedaen, in sulcxs gevalle is hy gehouden eenen anderen bequaeme persoon ofte surghin in syn stede te stellen tot syne coste en laste met advys ende toe- staen van de Gasthuys™" op dat de siecken in haeren noot niet en vergheten maar gecuiereert en geholpen mochten werden. Den pestmeester en sal oock niet vermogen eenige persoonen binnen den pesthuyse commende ter oorsaecke van de religie in hunne conscientia te turberen ofte ontroeren op pene van synnen dienst te moeten verlaten mitsgaders verbeurten van synne gaige ende daerenboven arbitrale correctie 1) Dit laatste met een andere hand en spellingblijkbaar later bijgeschreven.

Archief | 1916 | | pagina 292