248 Gasthuyse inden regentencamer by een vergaderen, als wanneer den ontfanger van den voors. Gasthuyse (die by haer Ed. Achtb. insgelyex werd geeligeert) aldaer mede compareertomme ten selven tyde te beraemenoock te resolveeren, over t'ghene dagelycx wegens de affaires van den Gasthuysen requireert te geschieden. Als mede te verhueren ende te verpachten alle de huysen, en landen die uytter huere vallenten welcken ende de huerders ofte pachters ten dier tyde aldaer moeten verschynnen, ende werden de selve verpachtingen ofte verhueringen als dan ilico, inde boecken(berustende onder de selve regenten in het casken inde voorn, earner) door den preses van de voors. regenten ofte yemand van hun vieren, geschreven ende by de huerders ofte pachters aldaer geteeckent oock by den voorn, ontfanger geannoteert omme by hem ten vervaldage de penningen in te vorderen. Soo wanneer yemand vande voors. vier Kegenten compt te over- lyden soo werden by de drye andere t'selvige aende voorn. Ed. Heeren Burgemeesters, Schepenen ende Raeden bekent gemaeckt, met voorstellinge van drye persoonen die de voorn. regenten hebben benoempt omme by haer Ed. Achtb. daer uyt een ander regent in des overledens plaetse te eligeeren. Denghene die preses van den voorn, regentenis, doet ordinaris alle dinsdaechs de andere drye regentenmetten voorn, ontfanger dachvaerdenomme op woonsdachs ter bovengenoemde hure inde voors. Gasthuyse te compareerenoock in cas van eenich extra- ordinaris voorval van saecken, doet hy de vergaderinge leggen, als wanneer een vder gehouden is (buvtten wettelycke verhinde- ringe) aldaer te verschynnen welcke presedie continueert den tyt van drye achtereen volgende maenden, geduerende welcken tydt hy gehouden is, alle de arme en onvermogende menschen, die inden voors. Gasthuyse versoecken te commen, te hooren, ende naer bevind van saecken, de selve hun versoeck te weygeren, ofte te consenteeren ende wanneer de voors. drye maenden geexpi- reert synsoo volcht een ander confraterhet welcke soo telckens van drye maenden tot drve maenden omgaat. Binnen welcke voornoemde drye maenden de huysvrouwe van de voornoemde

Archief | 1916 | | pagina 294