preses beneffens een van de andere regenten huysvrouwende sulcx saemen, coopen alle het vleesch, boter, kaes, keersen, ende alle t'gene tot de keucken ende huyshoudinge van het voornoemde Gasthuys noodich is; maer het coopen van lynwaet, beddens, en dekens geschiet by de vier regenten huvsvrouwen te gelycke. Oock wert by deselve onder hun vieren eens in t'jaer naegesien ende opgenomen de goederen tot de huyshoudinge behoorende, alsmede alle de beddens, dekens, lynnen en wollen inden voorgaende laesten inventaris vermeit, ende de afgesletene goederen geanno- teert midtsgaders de nieuwe aengecochte goederen geinventariseert omme altydt te dienen tot naerichtewelcke inventaris onder hun blyft berustende. Alle Sondacluniddach naer de predecatiecompt de huysvrouw van den voorn, preses, met liaer voornoemde assistent inden voorn. Gasthuyse ende nemen occulare inspectie van het vleesch (dat ordinaris ten dien tyde voor de siecken gekoockt wert) hoe- danich dat t'selvige wert geschaft ende aende voors. siecken wert uytgedeelt. Soo wanneer de voorn, drve maenden geexpireert syn, ende een ander preses aencompt, soo compareeren de vier regenten met hunne huvsvrouwen gssaementlyck binnen den voorn. Gast huyse alwaer den afgaenden preses en synne huysvrouwerelateeren t'ghene inden selven hunnen dienst tot remarque is voortgevallen ende wert alsdan voorts geresolveert over t'gene noodich bevonden wert. Het coopen van tarwe, erten en boonen, item materialen tot het repareeren van de huyse geschiet by den preses, met synnen assistent, wesende een ander van de vier regenten, maer turf en houdt tot branding geschiet privativelyck by den preses. Alle de rekeningen, soo van eetwaeren, geleverde goederen en materialen ten behouve van den Gasthuyse gebruyckt werden door de leveranciers gebracht inden selven Gasthuyse alwaer de selve by de respective regenten, ende insonderheid by den genen die den incoop heeft gedaen, naergesien ende naer voorgaende Archief 1916. 19

Archief | 1916 | | pagina 295