250 communicatie en kennisse van t'gene desselfs huysvrouw onder de voors. goederen heeft ingecocht, als dan op de selvige reke- ninge gestelt ordonnantie tot betaelinge van dien op den voor- gemelden ontfanger van desen Gasthuyse die gehouden is op het exhibeeren der selve de voors. betaelinge promptelyck te doen, gemerckt aen hem geene ordonnantiën werden gepasseert tensy de regenten door hem verwitticht syn dat tot betaelinge voor- noempt genoechsaem gelt in casso is. Alle de tractementen ofte gagien, soo van de binnenvader en moeder, item sieckenmoedermeysens en knechts, midtsgaders van de sieckentroostersdoctooren, apotekers ende surichyns van desen Gasthuyse werden insgelycx op ordonnantie als voorenby den voornoemden ontfanger betaelt. Den voorn, ontfanger betaelt (sonder telckens particuliere ordon nantie te hebben) generaelyck alle de schattingen van de huysen en landen den voorn. Gasthuyse in eygendomme competeerende het welck hem telckens in uytgaeff is valideerendebenefl'ens den ontfanckloon hem by d'heeren Burgem" Schepenen en Raed voor- noempt is toegelecht. De Regenten betaelen uyt de penningen die den voorn, ont fanger op hunne ordonnantiën aen hun behandicht tot betaelinge van den huere van de doraestycken van de voors. Gasthuyse en waerover de selvige regenten hun op het cassoboeck van het Gasthuys debiteren, alle de jaerlycxe hueren of te gagien, soo van den binnenvader en moeder, als van de sieckenmoeder, meysens en knechten die in den dienst van den voors. Gasthuyse syn, welcke ordonnantie en quitantie hem in t'doen van synne rekeninghe valideeren. De voorn, regenten hebben yder een sleutel soo van den tweede voordeure van het voors. Gasthuyse als mede van het casken staende aldaer in hunne camer naest de schouwealwaer de sleutels in syn van het comptoir van het Gasthuyse, de boecken van de verhueringe van de huysen, verpachtinge van de landen, notulen

Archief | 1916 | | pagina 296