251 van alle resolutien en andere documenten die dagelycx voor den hand moeten syn, alsmede het registerboeck van alle den sol daten die uyt de garnisoenen met biljet in desen Gasthuyse coinmen oock van de soldaten en matroosen die by de Oostind. Compnie inden voors. Gasthuyse werden (bv biljet) geasigneert. In welcke bovengenoemde comptoir (wesende geheel verroest en staende naest de regenten voorn. Gamer) syn berustende alle de rentebrieven, schultbrievenbrieven van de huysen en de landen, respectivelijck den voorn. Gasthuyse en eygendomine coinpeteerende; almede alle de rekeningen met de documenten daertoe specteerendedie t'sedert menichte voorgaende jaeren totten jaere 1679 incluys onder de directie ende administratie van de goederen ende effecten van der voors. Gasthuyse syn geschiet. Item alle accoordensoo van chynsen en andere diversche saecken den Gasthuyse concemeerende oock het testamentsententien staet, inventaris, midtsgaders scheidinge en deelinge ende de staet houdende. Item de respectieve vervolgende rekeningen, van de naergelaetene goederen ende middelenende wel speeiaelyck van de goederen en de middelenalle hercommende uytten hooffde van wylen d'lleer Jon an Maetens zal' bv hem aen deselve Gasthuyse gelegateert ende a° 1613 en 1614 aen den selven huyse toege- voecht ende gesuccedeert. Yoorts meer andere testamenten en documenten den Gasthuysse concemeerende die wij allen in goede ordre en vder op syn noinber hebben gebracht, omme in cas des noot alles promptelyck te connen vinden. De voornoemde regenten ende hunne huysvrouwen hebben mede het opsicht directie ende administratie van het Pesthuys binnen deser stadt; alwaer by de selvige regenten een concherghe wert gestelt ende geeligeert op soodanich tracteinent ende voorwaerden. Item instructie ofte reglement als deselvige regenten ten meesten nutte vinden te behooren, welck tractement by den voorn, ont- fanger van het Gasthuys op ordonnantie als voorn, mede moet betaelcn. De concherghe ofte binnenvader en moeder midtsgaders de doctorenapotekers en sirurghyns van desen Gasthuyse werden

Archief | 1916 | | pagina 297