gestelt ofte geeligeert bij de Ed. Achtb. heeren Burgemeesters Schepenen en Raeden deser stadinaer de sieckentroosterssiecken- moeders, dienstboden en knechten werden gestelt by de respec tieve regentenalsmede de cellebroers. Oock werden by de voors. regenten aen een yder voorn, soodanige instructien ge geven als deselve regenten naer voorval van saeken bevinden te belmoren. Soo wanneer yemand by haer Ed. Achtbb in eenige der voor noemden ampten die vacant vallen wert geeligeert soo is hy ge houden syn acte daer over geobtineert aen voornoemde regenten te exhibeeren (alvooren hij eenige betaelinge over synne dienst can becommen) welcke acte als dan in het notulboeck wert ge- annoteert omme te dienen tot verrificatie. Denglienen die in het Gasthuys versoeckt te commen moet hem addresseren aenden voorn, preses, die dan inquireert wat voor een persoon het is, ende indien het een ingeseten ofte rei- sende passant is, soo geeft den preses een biljet aen den schu- rigliyn diens beurte het als dan is het Gasthuys te bedienen omme dien persoon te vysenteerenhet welcke gedaen synde ende bevonden werdende dat het geen quade sieckte issoo stelt hij op dat biljet dat hy volgens syn oordeel die persoon in het Gast huys mach commenwaernaer dan denselven presesaen een van de dienaers van liet Gasthuys een lootje geeft, die als daer mede den siecken in het Gasthuys breingt, maer de soldaten werden in het Gasthuys (naer gedaene visentatie als boven) aengenomen op biljet van hunne Officieren, welck biljet den preses in het boeck van de soldatenop de rekeninge van den Captein annoteert ende waer over 7 stuyv. daechs by den heer Ontfanger Generael van Zeeland aen het voors. Gasthuys wert betaelt; maer soo wanneer eenige persoonen, die buytten dese stadtsjurisdictie woon- achtich syn ende voor geen passanten connen erkent werden, versoecken in het voors. Gasthuys te commen, soo en vermacli den preses noch niemand van de regenten daer toe consent te geven, vermidts het soulagement dat in den voors. Gasthuyse geschiet, speciaelycke van oudther is gedestineert ende gepracti-

Archief | 1916 | | pagina 298