'254 de siecken, die met een lootje in het Gasthuys com men, ende op de ordinaris boeck aenteeckenen hunnen naemende van waer sy gebooren syn, oock den dach wanneer sy incommen: insge- lycx van slandts soldaeten en alle matroosen die in den voors. Gasthuyse met behoorlyck biljet commen; ende soo wanneer yemand van de selvige persoonen wederom uytgaen ofte compt te sterven sal 't selvige mede pertinentelycke noteeren, alles omme by tyd en wylen te dienen tot narichtinghe. Sal oock goede sorgen moeten draegen, dat alle t'gene by de voornoemde persoonen inden Gasthuyse werde gebracht, bv hun wanneer sy daer uytgaen wederom can genoten werden, ofte in dien de selve inden Gasthuyse commen te sterven, dat alle t'sel- vige by hun daer ingebracht goet, aldaer ten behouve van den Gasthuyse in eygendom verblyve. Oock sal hy goede notitie houden van alle t'gene inden Gast huyse door de Regenten of hunne huysvrouwen gecocht synde of gesonden wert, soo van melck bier, wyn, tarwe, timmerhoud loot en alle andere dingen ten behouve ende dienste vanden selven huyse gebruyckt werden. Niemand en sal eenige sleutel hebben vande dootpoorte ende vanden ganck uytcommende op de packhuys plaetse dan de binnen vader en de moeder en de sieckemoederalsmede van den wyn- kelder. Sal oock niemand vande dienstboden de sleutel van de voor deure by hem mogen hebben, raaer alle in des binnenvaders slaepcamer bewaert moeten werden. Alle de boterammen voor de siecken sullen altydt gemaeckt werden door den poortier inden keucken inde ordinaris spinde daertoe gemaeckt. De packhuyspoorte sal het geheelejaer gesloten werdent'savonts met dat de poortclocke ophoudt.

Archief | 1916 | | pagina 300