256 Wanneer de heeren doctors, schurigyns, ofte liaer knechten inde sieckecamer commen omme hunne plicht te doen, soo sal den binnenvader gehouden svn, dagelycx hem selven daer by te voegen en nauwe sorge te draegen, dat swaere patiënten vande meesters schirurghyns selfs vermaeckt worden ofte ten minsten door hunne knechts in hunne tegenwoordichheidende sal oock goede sorge dragen dat de schirurghyns-knechts in absentie van hunne meesters hunne behoorlycke plicht doen, ende dat vande medecamenten ofte plucksel niets verlooren en gaet, oock dat de selve knechten geene onordentelyckheden bedryven; ende sal mede goede acht moeten nemenwie van de siecken bequaem syn om te vertrecken ende zulcx den preses van de regenten bekent maecken. De binnenvader voorat, sal oock goede sorge draegen dat wan neer de Apotekers hunne medecamenten in het Gasthuys breingen dat als dan yder siecke de medecament die aen de selve geordon- neert is gegeven wert ende behoorlyck gebruyckt wert. Wanneer de Regenten ofte hunne huysvrouwen vergadert syn soo sal den binnenvader ofte binnenmoeder op de belle passen ende alsdan persoonlyck inde vergaderingen moeten commen. Soo wanneer eenige siecken inden Gasthuyse commen te sterven soo sal den binnenvader ofte binnenmoeder goede sorge draegen, ende behoorlycke acht nemen dat niets van des overledenen goe deren vermindert worden, oock het geit dat by den overledenen bevonden wert, in hunne bewaeringe te nemen, ende sullen oock goede sorge moeten draegendat de siecken geen spyse en ver- quisten of wech doen. Sullen oock moeten versorgen dat de dienstboden des Sondaechs ende andere extraordinaris Goddienst geheilichde dagenden Gods dienst behoorlyck betrachten, ende gebruyeken. Oock sullen de binnenvader ende binnenmoeder goede acht nemen dat de schaffinge, en al de spyse behoorlyck en wel ge-

Archief | 1916 | | pagina 302