257 cookt werde, ende dat de dienstboden in alle sedicheid hunne dienst doen, ooek sal de binnenmoeder selfs moeten schaffen. Den Rooden wyn en sal door niemand vercocht mogen werden, dan door den binnenvader ofte binnemoeder, ofte wel by de sieckemoeder, ende het geit dat daer van ontfangen wert, als mede het geit, dat bij eenige dooden gevonden wert, sullen sy- lieden gehouden syn, alle Woonsdage ter ordinaris vergaderinge aen de regenten van desen Gasthuyse te behandegen. Soo haest als eenige goederen toebehoorende eenige siecken in 't Gasthuys commendesoo sal den binnenvader ofte moeder den naem van den persoon die t'selvige goet toecompt daer op stellen ende naeuwe ondersoeck doen of die siecken gelt by hun hebben ende zulcx bevindende, 't selvige (ist doenelyck) in hunne be- waringe te nemen. De Regenten van den voornoemden Gasthuyse behouden aan hun de macht, om deze voorstaende ordre ende reglementen, tallen tyde soodanich te amplieeren, ende veranderenals sylieden ten besten van het voornoemde buys sullen vinden te bebooren; alles omme den voornoemden binnevader ende binnemoeder te dienen, omme hun precvselycken naer te reguleeren. De Binnenvader ende binnenmoeder werden dese reglementen voorgelezen (ende hun copie daervan behandicht) de welcke sy beyde beloven naer te commenhetwelck geschiet present de voorn, regenten, ende de juffrouwen, hunlieder huysvrouwenoock wert t'selvige by de voors. binnenvader en binnenmoeder onderteeckent by acte apart t'welcke gelecht wert in een locquet in het binnen- comptoir, ende wert hiervan in het ordinaris notulboeck mentie gemaeckt, omme te dienen tot memorie. Den binnenvader ende binnenmoeder voornt., genieten te saemen over en ter oorsaeke van hunnen voorn, dienst, voor ordinaris tractement 33,6', 8 stuyv. Vis. in t'jaer noch 5 Vis. voor een nieuwe jaere.

Archief | 1916 | | pagina 303