259 te ontvangen, znlcx dat den voors. inventaris compleet moet werden verantwoort, waer over de voors. sieckenmoeder het op- sicht heeft, ende de selvige verantwoordinge subject is. Oock is sy gehouden (als de noot soude mogen vereysschen) alle bedden, soo van de mans als vrouwen, die in het Gasthuys wesen sullen te helpen maeckenbeneffens de knechts ende meys- sens die in t'Gasthuys dienen. Ende soo wanneer yemand van de siecken compt te sterven is sy gehouden alle t'gene hy de selvige persoonen wert gevonden, soo gelt, silver, gout, cleederen, lynwaet en anders, in goede bewaeringe te nemen, ende alle t'selvige getrouwelyck aen de regenten ofte haere huysvrouwen over te leverenmet notitie van den naem van den persoonofte persooneDdaer sy het by be vonden heeft, sonder daervan yets onder haer te mogen nemen ofte behouden ende in absentie vande regenten, ofte haer huys vrouwen, sal sy alle het selve goet, silver en gout, cleederen, lynwaet en anders (van de) overledenenaen de binnenvader ofte binnenmoeder omme door de selvige behandicht. te worden aende voors. Regenten van desen Gasthuyse ofte hunne huysvrouwen. Item wanneer eenige siecken wyn, ofte stereken dranck ver- soecken (midts t'selvige geschiedende niet tegen de ordre van de doctoren ofte schurighyns) soo sal de sieckenmoeder den selvigen dranck selfs moeten tappen, met kennisse van de binnenvader ofte binnenmoeder, sonder dat sv door eenige van de diensthoden eenigen stereken dranck sal mogen laeten tappen. De voors. sieckenmoeder, sal beneffens den binnenvader ende binnenmoeder sorge draegen, dat de packhuys, ende de doot,- poorte beyde des avonts wel gesloten, ende des morgens off alst noodich is, behoorlyck worde geopent. Alle welcke voors. reglementen werden door de voornoemde Regenten, aen de voorn, sieckenmoeder voorgelesen ten presentie van den voors. regenten huysvrouwende welcke sy sieckenmoeder

Archief | 1916 | | pagina 305