261 Dengenen die de Lootjes draeght sal gehouden syn te versorgen dat met een siecke die met het Lootje in het Gasthuys compt teffens ofte te gelycke in het Gasthuys werde gebracht alle t'gene kennelyck is dat den siecke toebehoort, ende sal t'selvige aenstonts aenden binnenvader ofte binnenmoeder moeten bekent maken. Soo wanneer yemand van de dienstboden bemercken dat eenige siecken in dootsnoot synsullen sy gehouden syn terstond daervan kennisse te doen aende sieckenmoederofte binnenvader ofte binnenmoeder, die aenstonts sullen gehouden syn den siecken- trooster daer by te ontbiedenende versorgen dat de Christelycke gebeden ende andere hoeffeninge der Godsaliclieid aende en voor de selvige siecken werden geafHiceert, vermidts denselven siecken- trooster volgens syn instructie (hier in t' vervolgens vermeit) daertoe verobligeert is. Ende dengenen die van de voors. siecken (segge) soo wanneer eenige der siecken commen te sterven, sullen de voors. dienst boden verplicht syn het doode Lichaem naer belmoren te suveren ende in een kist ten begravinge te versorgen, waervan sylieden alsdan de eellebroers kennisse moeten doen, die de selve doode lichaemen ter gedestineerde tydt en plaetse haelen en begraven. Niemand van de dienstboden en sal vermogen uyttegaen tensy met speciaal consent vande binnenvader ende binnenmoeder, ende uytgaende sullen, op hunne gestemden tydt promptelyck ende tot hunne dienst in het Gasthuys hun moeten laeten vinden, ende indien yemand by eenige siecken eenich gelt, gout ofte silver, oock eenige documenten quaeine te bevindensullen sy gehouden syn alle t'selvige sonder uytstel te beliandigen in handen van de sieckeinoeder ofte binnenvader ofte binnenmoeder. Oock sullen de dienstboden gehouden syn, alle Sondach (soo wanneer hun werck aen siecken is gedaen) hun te begeven tot den dienst van Godes Heilige woort tsy tot het gehoor derselven inde camer daer den sieekentrooster den dienst doet ofte ist doen- lyck inde Gasthuyskercknaer dat de binnenvader en binnen-

Archief | 1916 | | pagina 307