'262 moeder eommen te ordonneereneindelinge sullen alle de voors. dienstboden gehouden syn, goede sorge voor vier en licht te draegen, ende hun vlvtelyck en getrouwelyck in hunne dienst te quyten, gelyck trouwe dienstboden sehuldich syn te doen. Alle de voorn, dienstboden genieten yder voor huere ofte trac- tement 7 Vis. in t'jaer en noch tien schell. Vis. voor een nieuwe jaer, alle t'welcke door de regenten, ten bywesen van hunne huysvrouwen p. cassa aende voors. dienstboden wert betaelt als wanneer door de voors. Regenten en hunne huysvrouwen aende voorn, dienstboden hunne schuldige plicht te doen andermael ten hoochsten wert gerecommandeert en aenbevolen. REGLEMENT VOOR DE SIECKENTROOSTERS VAN DESEN GASTHUYSE. Eerstelyck sullen sy gehouden syn de Regenten van desen Gasthuyse, ende der selvige huysvrouwen, met alle respect te erkennenende op hun recommandatie by extraordinaire voorval de siecken in het Gasthuys, tsy tydich ofte ontvdich te eommen vertroosten, ende de oeffeninge des gebets voor de selvige doen. Sullen ook gehouden syn (een van beyde der voors. siecken- troosters) alle Sondach voorde middach van thien tot elft' ure, inde witte earner te expliceeren, eenige texten uyt de Heilige Schrifture, met het doen van gebeden in 'tpublycq, ter gehoor van een yder die inde voors. earner sieck liggenende uyt andere earners aldaer eommen. Alle Dinsdachs, ende Vrydachs, sal den voorn, sieckentrooster gehouden syn alle de siecken die binnen den Gasthuyse syn van coetse tot coetse yder in t'particuliere aensprekenvermaenen ende vertroosten, naer dat hv yder persoon bevind ende ontmoet, sulcx dat hy moet trachten het talent hem ten dese synne toe- betrouwt aende selvige siecken te appliceeren. De voorn, sieckentroosters genietenover ende ter oorsaecke

Archief | 1916 | | pagina 308