265 Voorts en sullen sy niet vermogen eenige siecken, hoedanich die sijn bloet te laeten dan met raed en advys van de heeren doctors medecijns voornoemt, ten waere dat bet noot sy in een seerre haestige periculeuse ende onvoorsienige sieckte, ofte datter geen van de voorschreven doctors te becommen en waere. Oock, en sullen sy niet vermogen eenige jonge dochters ofte jonge weduwen, die onlancx weduwe geworden sijnmogen aderen ofte bloedt laeten in den voet, noch oock vrouwen, die swaer gaen, en sullen sy in den arm niet laeten, off ten waere in pre sentie van een van de voornoemde doctoren, ofte desselfs ordre hebbende. De voorschreven chyrurghijns sullen gehouden wesen goede toesicht te nemen ende sorge te draegentot meesten oirboor ende proffyte van desen Gasthuyse, op alle de medecamentensoo van speceriedroogeriecruyden salven ende allesdienende tot oir boor van de siecken, die sy inder appoteque ofte elders sullen lraelenofte in den Gasthuyse sullen ontbieden tot coste van den selven huyse, ende daer beneffens sullen versorgeu, dat alle t'gene voornoempt nergens anders dan in het voorschreven gasthuys werden gemploijeert. Soo wanneer eenige siecke persoonen aen de regenten van desen Gasthuyse hebben versocht oinme in het Gasthuys te commen ende aldaer ist doendelijck erstelt ofte gecureert en genesen te werden waerop de preses van de regenten soodanicli persoon stelt op een biljet, hetwelcke den meester chyrughijn ofte yemant uyt synen naeme altijdt des middachs gehouden is van den preses af te haelen, waerop denselven meester chyrurghijn gehouden is aen- stondts soodanicli persoon ofte persoonenby den voorschreven preses ofte desselfs huysvrouwe op het voorschreven biljet bekent gemaeckt, te vysenteren off deselve siecke persoonen niet besmeth en sijn met pestilentialepockige, ongeneselijeke sieckten, ofte soodanige, dewelcke niet en behoorden in het Gasthuys te commen ofte ingenomen te werden, ende omme zulcx met goede ordre te doen, soo moeten yder rnaent van den eersten totten laesten Archief 1916. 20

Archief | 1916 | | pagina 311