266 dacli desen dienst twee van de vier meesters chyrurghijns op hun nemente weten die tweedewelcke op haere beurte is het Gast- huys binnen te bedienen, hetwelcke alle maenden verwisselt; en zulcx dat die twee t'saemen maer een maent eontinueelijcken in den dienst alles sullen moeten waernemenende met het expireeren van deselve maent de andere twee succedeerenwelcke bedienende meester chyrurghijns de bovengenoemde persoonen gevysenteert hebbende ende bevonden, dat deselve suspect waeren van conta- gieus of pockich, off eenich ander ongeneselijcke sieckten ofte quaelen hadde, soo sal hy gehouden sijn tselvige aenstondts den voorschreven preses bekent te maecken, ende oock op het voor noemde biljet annoteren; alsmede moet hy ondersoecken off die- selvige persoonen van den Armen ofte Diaconie, tsy van de Waelsche ofte Duytsche gemeente, binnen ofte buytten deser stad werden gealimenteertende in gevallen van jae, tselvige insge- lijcx den preses voornoemt bekent maeckenopdat dan den voor noemde preses, van alles geinformeert sijnde, des te bequaemer resolutie soude connen nemen omme alle soodanige persoonen hun versoeck te consenteren ofte te refuseeren; maer die sieeke per soonen die met alle t'gene voornoempt niet besmeth ofte suspect sijn, ende by biljet voorschreven versoecken naer gedaene visen- tatie in het voorschreven Gasthuys te commen, daerover sal den voorschreven meester chyrurghijn op hetselvige biljet stellen, dat hy soodanicli persoon heeft gevysenteert ende aen deselvige niets en heeft bevonden, waeromme desselfs versoeck soude connen ge- refuseert werdenofte diergelijcke redenen in substantiehetwelcke hy moet versorgen, dat ten selven dage in handen van den voor noemde preses werde behandicht, die als dan aen een van de dienaers van het Gasthuys een lootje geeftwesende een teecken waermede denselven dienaer die siecken in het Gasthuys haelt, ende den binnenvader oock op sijn registerboeck annoteert. Nota. Siet hiertoe relatijf het notulboeck July 1666 fol. 1 verso. Soo wanneer eenige persoonen in den Gasthuyse bevonden werden die met swaere accidenten ofte quetsueren sijn besocht, sal den ordinaris chyrurghijn, yder in hunnen tijdt het Gasthuys frequen terende, gehouden sijn daervan stracx ofte terstondt notificatie te

Archief | 1916 | | pagina 312