267 doen aen den ordinaris doctor, wiens beurte bet is bet Gasthuvs te bedienen ofte te visiterenten einde dat door hem te saemen naer ondersoeck van deselve accidenten ofte quetsueren door liulpe van de medecinnenby hun noodich geacht werdendedeselve accidenten ofte quetsueren te eerder mochten worden genesen. Item dat voorders alle veerthien dagenop den Maendach den doctor met de twee chyrurgijns, diens beurte het is op te passen alle gequeste ofte dengenendie met accidenten sijn ge- quelt, gehouden sijn gesaementlijck te vysenteren ende over hunne quaelen te concureerenom te sien lioe de accidenten sich toe- draegen, ende noodich sijnde door medecinnen te lmlpe commen. De chyrurghijns en sullen niet vermogen meerder getal van knechten in het Gastliuys te breingen dan sy naer gelegentheid van saecken noodich hebben; oock en sullen deselve knechten buytten den tijd en uren van haeren dienst uyt en in het Gast liuys niet en sullen mogen loopen. Oock sullen de chyrurghijns moeten goede sorge en opsicht houden op haere knechtenten einde dat deselve omtrent de ge- affligeerde persoonen met behoorlijcke compassie en bescheidentheid omgaen, sonder deselvige oock met spotredenen ofte schimperie te bejegenen. Alsoo de chyrurghijns gewoon sijn den dienst van liet Gast liuys waer te nemen, twee te gelijcke, een maent achter den anderen, ende met het expireeren van ydere maent twee andere by verwisselinge den voorschreven dienst waernemen soo blyven de twee afgaende telkens gehouden de twee aencommende 2 a 3 dagen te vooren bekent te maecken ende te remonstreeren de ge legentheid van de patiëntendie de afgaende aen de aencommende churighijns overicli laeten, welcke aencommende chyrurghijns oock gehouden sijn 2 a 3 dagen te vooren met de afgaende in het Gastliuys te commen ende sien wat werck ofte cuere him voor handen staen te doeneopdat omtrent de geailigeerde en gequeste persoonen niets versuympt en werde.

Archief | 1916 | | pagina 313