268 Soo liet gebeurde, dat de doctors ofte de regenten van desen Gasthuyse bevonden noodich te wesen door grooten overval van gequesten, commende uyt de legers ofte uyt slandts vlote ofte wel uyt eenige andere plaetsen in desen Gasthuysesoo sulle alle viere de meesters chyrurgliijns gehouden sijn elckandreu te helpen ende bystandt te doen, sonder eenige exeusie op henlieder beurte ofte maent te mogen nemenop pene dat de voorschreven regenten andere chvrurghijns in hunne plaetse sullen stellen ende het loon van dien afcorten van des onwilliges chvrurghijns gagie. De voorschreven meesters chyrurghijns, wiens maentelijcke beurte van oppassen het isbevindende eenige personen in het Gasthuys soodanich genesen ofte herstelt, dat deselvige de medecinnen ofte medecamenten niet meerder noodich heeft, sal gehouden sijn tselvige aen den binnenvader te kennen te gevendie alsdan met kennisse van den preses der regenten soodanich persoon uyt het Gasthuys sal doen gaen. De respective meesters chyrurghijns sijn gehouden de respective regenten van desen Gastliuyse ende henlieder huvsvrouwen met alle behoorlijck respect te ontmoetenende de bevelen door deselve aen de voorschreven chyrurghijns ten reguarde van het bevorden van den welstand, soo van siecken en gequeste persoonen, die in den voorschreven huyse sijn off staen te coramen, als van hetgene tot de medecamenten ende menage van andere behoeften gedaengetrouwelijcken naer te commen. Volgens resolutie van het Ed. Achtb. Collegie van Weth. ende Raed deser stad Middelburch, dato XIX™ April 1681, is ge- ordonneert, dat de chyrurghijns, bedienende desen Gasthuyse gehouden sullen sijn de ordonnantie ende instructie, tot hunnen voorschreven dienst opgestelt, in alle desselfs poincten ende arty- culen strictelijcken naer te commen, op pene dat indien sy eenige van deselvige niet en observeerdendat sy door de regenten van desen Gasthuyse dadelijck sullen werden gesuspendeert, ende dat deselve regenten, t'selvige aen het collegie van Wette ende Raede ofte ten minsten aen d'heeren burgemeesters deser stadt sullen

Archief | 1916 | | pagina 314