269 hebben aen te dienen, opdat by tcollegie van Wette ende Raede ten principaelen daernaer mochte werden geresolveertomme den gesuspendeerde naer merite te deporteren; oock dat sy lieden jaer- lijcx continuatie van hunnen dienst moeten versoecken, omme te sien wie dat gecontinueert of veriaeten sal werden. De vier ehyrurghijns genieten yder voor den dienst, die sy commen te doen in het vysenteeren van de persoonen, die met lootjes in het Gasthuys commen, hiervooren fol° XVI recto ver meit, de somme van ses ponden XIII schellingen II1I grooten Vis., sijnde onder hun allen sessentwintich ponden XIII schellingen IIII grooten Vis. in tjaer, ende dat uyt craclite van accoort tusschen him ende de regenten van den voorschreven Gasthuyse ten dien fijnne aengegaen ende gemaeckt op den XXXI™ July a° 1666. Oock sullen de regenten van desen Gasthuyse vrystaen tallen tyden dit accoort te niete doen. Voorts genieten de voorschreven vier ehyrurghijns voor den dienst, die sylieden binnen den Gasthuyse commen te doen, yder 16: 13: 4 d., sijnde onder hun vieren 66: 13: 4 d. Vis. in tjaer, welcke voorschreven 66: 13: 4 d., alsmede de voor- staende 26: 13: 4 d. op ordonnantie van de regenten van den selven Gasthuyse door den ontfanger derselver wert betaelt ende jaerlijcx in de rekeninge van het voorschreven Gasthuys in uyt- geeff wert gebracht ende valideert. Soo wanneer in tyde van oorloge, siecken ofte gequeste sol daten ofte matroosen uyt slandts leger ofte vlote in het Gast huys werden gebracht, ofte oock by gelegentheid uyt de schepen van de Oost ofte West Indische Compagnie ofte vrybeuytvaerders, soo sijn de voornoemde vier meesters ehyrurghijns gehouden ende verplicht alle deselvige persoonen te cureeren, sonder dat het Gasthuys aen hun verplicht is yets meerder te betaelen als hier vooren tot ordinaris tractement is vermeit, niettegenstaende hoe groot het getal der siecken ofte gequeste persoonen soude mogen wesenende de regenten wegens het Gasthuys eenige vergoedinge ten fijnne voornoempt commen te genieten.

Archief | 1916 | | pagina 315