271 siecken die in het Pesthuys commen, met aenteyckeninge wan neer deselve siecken daer commen, oock wanneer yemand vande selve tsy jonck off oud compt te sterven ofte wederom uyt den voors. buy se wechgaet. Sal hem by inventaris werden overgelevert alle de beddens met bun toebehooren, ende alle andere meubelen den Gasthuyse in eygendom competerendeende in het voors. Pesthuys tot ge- bruyck werden gelaeten, waer voor den voors. concherge respon- dabel sal wesen. Oock sal hy ende synne huysvrouw gehouden syn alle de siecken die in het Pesthuys commen te besorgen van spyse en dranck, bet welcke de selve siecken van noode sullen hebbenende sullen mede goede aclit moeten nemen dat de medecamenten denwelcken den Pestm' aen de siecken ordonneert, aen de selve siecken be- hoorlyck werde gelevert. Den voors. concherge sal goede notitie houden van de siecken die tsy wegens de diaconie, ofte uyt de gemeente in het Pest huys commen, alles met behoorlyck onderscheit. Sal oock gehouden wesen pertinente notitie te houden van de goederen die de siecken de welcke in het Pesthuys commen, al- daer innebreingen ende soo wanneer de selve siecken gesondth syn geworden, dat sy hunne ingebrachte goederen wederom ge- levert werdenmaer commende in het Pesthuys te stervensoo sal moeten versorgen dat alle de selve goederenten behoorlycken tydt, ende vermaene vande Regenten van het Gasthuys, in het voors. Gasthuys gebracht werden. Den voors. concherge ende synne huysvrouwe sullen oock moeten sorge dragen dat de spyse de welcke de siecken te gebruyck ge geven wert behoorlyck gecoockt en toebereyt werden, ende en sullen aen de siecken geen minder bier mogen gegeven werden als meuselaer, oock sal aen hun naer gelegentheid van siecken gegeven werden een glas goebier of wyn.

Archief | 1916 | | pagina 317