Soo lange als in het Pesthuys eenige siecken van de peste be- socht synsoo sal den ooncherge alle tghene hy van noode heeft ooek indien hy den preses van het Gasthuys yets hadde bekent te maecken by geschrifte in een gesloten brief aen de binnen vader van het voors. Gasthuys laeten toecommendie 't selvige alsdan aen den voors. preses sal behandigen. Wanneer yemand van de Burgerie hnnne siecken die van de peste besocht syn versoecken in het Pesthuys te breingenomme aldaer gecureert te werden, soo sal de concherge voorn, gehouden syn alsulcke persoonen in het Pesthuys te ontfangen tsy mans ofte vrouwenjonck ofte oudende de selvige versorgen van be- hoorlycke spyse en dranck als boven is vermeit, ende sal oock goede sorge moeten draegen, die ende alle de andere siecken be- hoorlyck gedient, gewaeckt ende alle noodige gemacken aengedaen werden. Den voors. concherge sal tot syn eygen coste moeten versorgen soo veel dienstboden als hy naer gelegentheid van siecken tot versorginge van de noodige diensten noodich sal hebben. Den voorn, concherge sal gehouden syn alle soodanige persoonen die den preses van het Gasthuys aen hem adresseeren met een lootje te laeten logeeren in het pottershuys, de manspersoonen in het manshuys, ende de vrouwspersoonen in het vrouwenhuys, ende hun oock versorgen van turf en vier naer gelegentheid van de koude. Den gemelden concherge met synne huysvrouwe, genieten voor alle de diensten hier vooren vermeitende t'ghene bv de regenten van den Gasthuyse naer voorval van saecken nog meer sal ge- commandeert werden, eerstelyck de vrye inwooninge van dehuy- singe aen het Pesthuys, item in gelde, achtentwintich ponden Ylaems t'jaers ende twee lasten turf t'sjaers, het welcke op or donnantie van Regenten van het Gasthuys aen hem wert betaelt en versorcht; bovendien geniet hy de helfte van alle de vruchten die inden hof aen het Pesthuys groeyen, ende moet de weder-

Archief | 1916 | | pagina 318