273 helft aen het Gasthuvs breingenoock geniet hy van yder persoon die wegens het Gasthuvsende den duytschen armen in het voorn, pesthuys commenomme genesen ofte gecureert te werdente weten soo lange daer geen twaelf siecken van peste in syn, als dan twaelf stuv. daechs, doch soo wanneer daer twaelf of meer persoonen in sieck liggen soo geniet hy maer van yder persoon thien stuvers daechs, maer soo wanneer yemand uyt de Borgerie aldaer sieck met de pest wert gebracht om gecnreert te werden, soo sal de concherghe met soodanige Borgerie accordeeren, ter discretie wat hy van selve Borgerie ten fyne voorn, sal ge nieten. Soo wanneer in tyd van peste, yets aen de Regenten is aen te dienen sal den concherghe alsvooren is vermeit, t'selvige moeten doen by geschrifte, ofte bv monde door soodanige persoon die de regenten uyt de borgerie daer toe sullen qualificeerensonder dat de concherge in persoon, noch door de cellebroers, aen eenige van regenten van voors. Gasthuyse in persoon, noch aen hunne huysen ten dien fyne zullen mogen verschynnen, ende sal hem voorts moeten reguleeren naer de vordere ordre door de selvige regenten hem als dan te geven. 1687 i^r siet notulboeck fol. 55. De voorn, concherghe sal gehouden syn alle persoonen besmeth met de vuylle pocken, crawage en andere onreinicheden die hem van regenten van Gasthuyse werden geassigneert vlytelyck en sonder tegenseggen in het Pesthuys aen te nemen ende de selvige versorgen van spyse en dranck gelyck in t'reguard van persoonen die met de peste besmeth syn hiervooren is vermeit ende alle deselve persoonen van hunne onreincheid dagelycx helpen sueveren en reinigendaertoe synne huysvr. aen de vrouwspersoonen haeren dienst sal moeten doen, alles sonder daer voor yets meer te ge nieten dan 12 stuv. daechs voor yder persoon, midts de selve behoorlycke dienst toebreingende, maer van de persoonen die met een lootje als potters en niet sieck synde werden gesonden, daer van sal hy niets mogen genieten ende sullen beyde gehouden syn

Archief | 1916 | | pagina 319