275 meester werden bedient sullen gehouden syn, alles te gebruycken tghene den voors. pestmeester tot hunne oirboore sal ordonneeren. De voors. pestmeester en sal niet vermogen eenige persoonen binnen desen pesthuyse commende, in hunne consciëntie ter oor- saecke van de religie te turbeeren, ofte ontroeren, op pene dat bv de Regenten van den Gasthuyse daer over in synne prejuditie soodanich sal werden voorsien als bevonden sal werden te be- hooren. REGLEMENT YOOR DE CELLEBROERS. Volgens de ordonnantie van de Ed. Achtbaere Heeren Burge meesters Schepenen ende Raeden deser stad Middelburg ben de Cellebroers gehouden op het bevel van den preses van het Gast- huys, alle de doode, dewelcke van de peste gestorven syn, soo cleene als groote, jonge en oude persoonen te begravendes nachts van te clocke elf uren totten drye uren toe, niet eerder noch laeter. Wanneer het quaeme te gebeuren dat een bejaert. persoon van peste gestorven waeresynde een ambachtsmanwynckelier ofte burger, ofte yemand van syn familie, soo sullen de Cellebroers voor het uythaelen van het lyck uyt het huys, en stellen op de bare en het draegen tot het graf met het begraven van het selve genieten de som me van vyfthien guldens. Maer of het gebeurde dat in eenich burgerhuys twee bejaerde persoonen teffens te begraven waeren, ofte ten uyttersten vier dagen naer malckanderen gestorven waeren, soo sullen de Celle broers gehouden syn die twee dooden inde vier dagen tydts te begraven en uyt het sterfhuys te haelen, en te draegen voor de sornine van achtthien guldens, ende drye lycken in een huys synde sullen voor dito drye lycken te begraven genieten vier ponden Vlaems, doch vyf dagen deen naer dander gestorven synde, soo sullen sy voor den bovenstaenden dienst genieten van yder lyck vyfthien guldens.

Archief | 1916 | | pagina 321