281 wérden gespendeert, geene gereserveert, betaelt werden, deene lielft by den voorn. Gasthuyseende dander helft by den voorn. Armen, ende dat uyt crachte van resolutie van den jaere 1504 siet in liet notulboeck fol. 9, 12 verso, 13 verso, 16 en fol. 26. Soo het compt te geschieden, dat eenige persoonen in deze Gasthuyse commen te sterven (sonder kinderen naer te laeten) ende deselve persoonen lange jaeren te vooren, ofte eenigen tvd van den Armen ofte diaconie binnen dese stadt., waeren onder houden, ofte eenichsints gealimenteert geweest, soo moeten ge- neraelyck alle de goederen ende middelen, die by den voors. overledenen persoon in eygendom bevonden werden competerende naer te laeten, niets gereserveert, alles bleyven en in rechte vryen eygendomme commen aen ende ten behouve van den voors. Gast huyse, maer ingevalle den voorn, overledenenkindt ofte kinderen heeft, die tesynnen overly den van den voornoemde Armen werden gealimenteert ofte alsdan aenden Armen moeten commensoo ge niet den voors. Armen, alles des voors. overledenen naergelaetene goederen en middelen, gereserveert desselfs cleedinge daer mede sy in het Gasthuvs syn gecommeuals mede het bedde en dekens met syn toebehooren daer de selve opgelegen heeft, indien de selve een bedde met syn toebehooren in het Gasthuvs gebracht heeft, alles by accoort en dato 30 April 1668 siet in het notul boeck fol. 10 en 20. Alsoo de cleene Armschole in den St. Janstraete den Gast huyse ende den duytschen Armen binnen dese stadyder voor de helfte is concerneerendeende echter de administratie van het inne commen der selveby den ontfanger van het Gasthuys wert bevordert, die oock jaerlycx ten tyde wanneer de rekeninge ge schiet, wegens de administratie van het Gasthuysgoet insgelycx rekeninge van synne administratie van goederen en middelen van cleene armschole doet, soo aen de regenten van Gasthuyse als aan Bouwmeesters van den voorn. Armen, soo wert uyt crachte van welcke directie van selve goederen by de voorn, liegen ten van het Gasthuys ende de Bouwmeesters van den voors. Armen gestelt een schoolmeester in de selve schole, ende dat op een Archief 1916. 21

Archief | 1916 | | pagina 327