IV De ouderwetscke kamer en die van de Zeeuwsche kleederdracliten Mej. A. M. de Man en de heer J. A. Frederiks. Porselein en aardewerk: de heer Mr. W. Polman Kruseman. Ethnographische voorwerpen: de heer L. A. E. van der Leij. Zoölogie (met uitzondering van de vogels, insecten en con- chyliën)de heer Dr. J. G. de Man. Opgezette vogels: de heer W. Chr. Noske. Entomologiede heer W. Chr. Noske. Conchyliën: de heer J. C. van der Harst J.Jz. Mineralia en voorwerpen van geologischen aard: de heer Dr. E. van der Laan. Botanica: mej. A. P. Ogterop. Schilderijen, platen en portretten, niet tot de Zelandia Illu- strata behoorende: de heer Mr. W. Polman Kruseman. De oudheidkundige commissie bestaat uit de HH. Jhr. mr. A. van Eeigersberg Yersluijs, voorzitter en J. A. Pre deriks, secretaris. De Commissie van redactie voor het Archief is samengesteld uit de HH. Dr. E. Bijlsma, W. O. Swaving en Dr. K. Heeringa. Het aantal betalende bezoekers bedroeg in het afge- loopen jaar 2344 personen, waarvan 642 tot den werkenden stand behoorden, tegen onderscheidenlijk 1623 en 444 in het vorige jaar. Ofschoon het bezoek dus is toegenomen, heeft het nog niet het normale peil bereikt van voor den oorlog. Voordat ik de aanwinsten volgens de volgende der rubrieken ga classificeerenwensch ik hier melding te maken van eene schenking, van twee legaten en van twee bruikleenen, welke aan het Zeeuwsch Genootschap mochten te beurt vallen. De schenking werd gedaan door Mej. M. G. A. de Man, die reeds zooveel voor het Genootschap heeft verricht en hierdoor andermaal lof en erkentelijkheid inoogstte bij allendie het wel meenen met de wetenschap in het algemeen en met de oudheid-

Archief | 1916 | | pagina 8