65 volging te prediken, om den yseren throon der heers zucht op bloed en traanen gevestigddoor bijgeloof te onderschraagen toen geen vrede of verbintenis tus- schen staatkunde en den waren godsdienst, tusschen den Post van Leeraar en dien van Regent En hij eindigt met de bede „Die God wiens dienaar gij zijt en die het offer der vrij heid met welgevallen aanschouwt, verligte en ondersteune u; hij zij uw schild, en beneft'ens de liefde en dankbaarheid uwer Medeburgers uw groote belooning". Is hier niet de predikant-politicus aan het woord, die den zegen spreekt over zijn collega en tevens een rechtvaardiging geeft van zijn eigen houding? Den 24en Mei défungeerde het Burger-comité. De stad was nu verdeeld in 12 wijkvergaderingen, die voor een nieuwe stads- regeering hadden te zorgen ter vervanging van het provisioneel bestuur. Thans werd daartoe ook geroepen burger Van der Palm. In de afgeloopen maanden had hij het doopsel toegediend aan de provisioneele vertegenwoordigers der ingezetenen van Middel burg; nu nam hij zelf plaats op het regeeringsknssen. Nauwelijks waren Municipaliteit en Rechtbank beëedigdof gedeputeerden uit het „Groote Huys" in de Noordstraat, dat kort te voren tot volks-sociëteit was ingericht, maakten hun op wachting, om den pas gekozenen hun localiteiten aan te bieden voor een dien avond te houden receptie. De uitnoodiging werd welwillend aanvaard. 's Avonds groot feest! Nadat het stadsbestuur door burger Serlé was gecomplimenteerdverschenen allerlei commissieswijk meesters, kiezers, de groote en kleine krijgsraad, gewapende en ongewapende burgers, en in de zalen van het „Groote Huys" weergalmde het „Leve de Representanten, vivat het volk van MiddelburgDe vierde compagnie van het Burgercorps nam haar weg door de Noordstraat, maakte front voor de Burger sociëteit en begroette de representanten met „gepresenteerd geweer en het schoonst Musyk". t) Toespraken werden gehouden en door 1) Midd. Cour., 30 Mei '95. Archief 1917 O

Archief | 1917 | | pagina 111