VIII Omgekeerd ried een ander bekend deskundige op museumgebied mij aan ook de prentverzameling naar het Rijksarchief over te brengen; ik heb hiertegen ingebracht, dat een gedeelte geregeld wordt tentoongesteld, wat in het archief niet gebeuren kan, en ook afgezien hiervan schroom ik een voorstel in dien geest te doen. De tegenstrijdige adviezen hebben mij intusschen niet de zekerheid gegeven, die ik bij mijne geringe ervaring behoef, om de ordening der verzameling verder bij de hand te nemen. „Dr. Hofstede de Groot heeft mij op mijn verzoek uitvoerige wenken gegeven omtrent de behandelingwelke naar zijne meening aan de Zelandia Illustrata ten deel moest vallen. Ik ben hem daarvoor zeer erkentelijk; intusschen zijn verscheidene van de voorgestelde maatregelen alleen toe te passen bij grootere ruimte van geldmiddelen dan waarover bet Genootschap beschikt en naar het zich laat aanzien, vooreerst beschikken zal. „Slechts voor enkele niet-leden des Genootschaps is toegang tot de verzameling verzocht. Eene inlichting is verschaft aan Mr. S. Muller Ez. te Utrecht. „Als aanwinsten zijn te vermelden: lo. eene photographie van een 17e-eeuwsch huisje, te Noord- welle, in 1915 gerestaureerd door de architecten Hoogenboom en Heule te Renesse; 2o. J. A. Ringers, Album met photographieën betreffende den bouw van eene derde schutsluis te Hansweert; 3o. eene photographie van het geboortehuis van Dr. David Henry Gallandat te Yvonaud in Zwitserland (17321782) als mede van een in dien gevel geplaatsten gedenksteen een en ander aangeboden door Dr. Gallandat Huet te Alkmaar; lo. eene photographie van het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland, genomen in Juni 1916, aangeboden door den se cretaris 5o. van Prof. Dr. A. Eekhof te Leideneene photographie van het in het kabinet des Genootschaps aanwezige portret van Zwingli 6o. van den heer W. S. Duvekot te Goes, een photografisch portret van den bekenden Ds. van Dijke van St. Philipsland; 7o. van den heer A. Rothuijzen te Goes, eene teekening van het huis „De Hoope" te Goes, in 1916 gerestaureerd;

Archief | 1917 | | pagina 12