79 niet met gequalificeerde personen, alleen met vertrouwde vrienden. Doch de conferenties hebben geen gevolg gehad en zijn in de geboorte gesmoord, wijl men al spoedig bespeurdedat Ferregeau een „projectmaker" was. Maar Holland wil er tocli meer van weten. De affaire maakt een punt van deliberatie uit in de vergadering der Provisioneele Representanten van dat gewest en aan de Hollandsche gedepu teerden ter Generaliteit wordt gelast, het daarheen te leiden, dat aan onze afgezanten te Parijs, Blaüw en Meyer, wordt opgedragenaldaar te onderzoekenvan welke zijde de onder handelingen zijn begonnen, met opgaaf van de namen der per sonen, die er aan hebben deelgenomen. Er gaan bijna drie maanden voorbijvoordat het publiek iets naders verneemt omtrent den uitslag van het door het Comité van Algemeen Welzijn ingestelde onderzoek naar de eigenlijke toedracht dezer sensatiewekkende affaire. Den 12en April wordt door de Prov. Represent, v. Zeeland aan den Stadsraad van Zierikzee een uitvoerig relaas van het gebeurde gezonden, dat eerst den 30en dier maand in de Midd. Cour. wordt gepubliceerd. Ter geruststelling van den Stadsraad wordt gemeld, dat burger Visser (afgevaardigde voor Zierikzee), „die in dezen zoo merkelijk scheen te wezen gecompromitteerd" aan het onderzoek, ingesteld door het Comité voor Algem. Welzijn waarvan hij voorzitter was, niet heeft deelgenomen. Maar Burger Visser heeft zich aangemeld, „om ouverture te geven van hetgeene hem bewust was, en hetwelk prcesumtivelyk tot het gemelde gerucht aanleiding hadde gegeven, zijnde dit gedeclareerde ge- staaft door het eenstemmig getuigenis van de Burgers Appelius, Van der Palm, Van Sonsbeek en l'Ange". De Prov. Represent, zijn van meening, dat de onaangename quaestie nu voor gesloten moet worden verklaard. „Wij voor ons hebben geen zwarigheid gemaakt"schrijven zij aan den Zierikzeeschen Stadsraad, „om de Burgers Visser, Van der Palm en Appelius, Leden van onze Vergadering, bij eene uitdrukkelijke en satisfactione Resolutie te Justifieeren de verspreide geruchten voor valsch en kwaadaartig te ver klaren, en hier mede deze geheele zaak te houden voor

Archief | 1917 | | pagina 125