IX 8o. eene oude afbeelding van den abdijtoren te Middelburg, aangekocht; 9o. een elftal photographieën van de trapleuningen van een hoofdtrap (begin 18e eeuw) in het gebouw der Oost-Indische Compagnie te Middelburg, aangekocht; lOo. eene interessante oude Eadierung van Hoogenberg uit het jaar 1573, aangekocht; 11 o. van den heer P. W. Menalda van Schouwenburg, eene photographische afbeelding van eene schouw in een der zalen van het O.-I. huis te Middelburg, met eene geteekende afbeelding van het inschrift in de steenen omlijsting. „Verder werd door het Genootschap eene ruiling aangegaan met Dr. 0. Hofstede de Groot te 's-Gravenhage, waarbij door het Genootschap is afgestaan het afbeeldsel van een geschilderd glas in het koor der Groote Kerk te 's-Gravenhage, P. Verrijk fecit, Zelandia Illustrata II bl. 319 (XIb 282), en waarbij het Genoot schap heeft verkregen de reproducties van werken van de schilders H. Berckmans (1), P. Bol (2), A. Verdoel (1) en C. de Vos (6), alsmede van portretten van Karei den Stoute (2), Philips den Sehoone (1), Karei V met broeder en zusters (1), Isabeau de Portugal (1), Philips II (1), Maria Tudor (1), Willem I (1)', Prederik Hendrik (1), Ant Wralaeus (1), eindelijk eene afbeel ding van eene triptiek te Palermotoegeschreven aan Memling of van Eyck, alsmede een detail daarvan." De verzameling handschriften werd verrijkt met een Ex cerpt uit het Eegister ten Eade der Stad Middelburg, met alphabetisch register, handschrift in twee deelen door het lid den heer H. M. Kesteloo te Domburg. Deze moeitevolle arbeid is een der vele werken van den geëerden schrijver, welke hem geenerlei stoffelijk voordeel ople verden, maar hem eene eerezuil verzekeren in de waardeering van tijdgenoot en nakomeling. De conservatrice van het munt- en penningkabinet brengt het volgende verslag uit: „De aanwinsten van het munt- en penningkabinet zijn in het afgeloopen jaar opnieuw gering geweest. Doordat, ten gevolge

Archief | 1917 | | pagina 13