88 III. i) (Zie biz. 40/41;. Maartensdijk Den 6e Nov. 1787 Wel Eerwaarde Heer! Hope dat dezen UE en beminde en vordere familie in Een gewenschten staat van Gezondheid sal Recontreerenwij Genieten door 's Heeren goedheid en volmaakte gezondheiddeze is dienende om UE te melden, als dat gepasseerde week dieven 'snagts in UE huijs geweest hebbenen niemand kan oordeelenwat zij genomen hebben, als zijnde alle vreemd, zoo hebben heden schepenen en de bode van Maartensdijk op het hoff geweest, en hebben van de Heeren van 't hofl' ordre gekregen, om UE huijs en goederen te bewaaren, en Een man te nemen voor UE Reke ning om 'er in te slapen, tot UE selfs in persoon of een gevol- magtigte sondom het goed te haaiendus kund UE over UE goed disponeerenen hoe eer het selve weg gaat, hoe voordeeliger voor UE, het spijt ons zeer, dat UE weg blijft, en dat UE in gedagten heeft gekregen, om te bedanken, de zaak vorderde sulks in 't geheel niet, bij aldien ik bij UE geweest was, soude UE wel contraire geraden hebben: wij konden ons tog niet voor stellen dat UE daartoe zoude overgaan, ik moet morgen ogtent vroeg na de stadt, om aan het sterlfhuijs te wezen, hebbe dezen in der haast geschreven en UE toe gezonden UE suit den kelijk een brief ontfangen hebben van het overlijden van den schout, zijn Ed. sal donderdag alhier begraven worden, bijzonder verder niets Nieuws UE attentie waardig, wij verwagten alle dagen alhier pruysenen attelerijde boeren moeten tot dat Eijnde te wegen slegten, en gelijk maaken, verblijve na Minsaame en vriendelijke Groetenisse als ook van mijn vrouw en dogter en hebbe de Eer mij te tekenen. WelEerwaarde Heer UE DW D' vriend J BBenth. 1) Palmiana, Leiden.

Archief | 1917 | | pagina 134